Лауреатів краєзнавчої премії імені Полєка відзначили в Івано-Франківську (ФОТО)

Автор: Застава Максим

16 Dec, 2021 10:09

Поділитись публікацією
Лауреатів краєзнавчої премії імені Полєка відзначили в Івано-Франківську (ФОТО)

Днями в Івано-Франківському обласному державному центрі туризму і краєзнавства учнівської молоді лауреатів обласної премії імені Володимира Полєка в галузі краєзнавства.

Читайте також: Магістрант Прикарпатського університету отримав Гран-прі міжнародного музичного конкурсу (ВІДЕО)

Урочистості тривали за участю першого заступника голови обласної ради Василя Гладія і начальника управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації Володимира Федорака, йдеться на сайті ОДА.

Варто зазначити, що премія діє на Прикарпатті вже понад 10 років, присуджується щорічно лауреатам за вагомий внесок у справу вивчення, збереження і популяризацію історико-культурної спадщини та розвиток різних напрямків краєзнавчих досліджень.

Цьогорічними лауреатами премії стали:

Василь Лесів – журналіст, редактор програм обласного телебачення «Галичина», заслужений працівник культури України, член Національної спілки краєзнавців України.

Петро Сіреджук – професор, доктор історичних наук, член суспільно-культурного товариства «Гуцульщина» у Львові, автор численних краєзнавчих статей, книг та монографій.

Ярослава Ткачук – заслужений працівник культури України, член Національної спілки народних майстрів України, член Національної спілки краєзнавців України, генеральний директор Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського.

Після вручення премії Володимира Полєка лауреати та провідні вітчизняні дослідники краєзнавства взяли участь у Всеукраїнській науковій конференції «Українське краєзнавство як націєтворчий феномен: спадщина, стан і перспективи».

Премія діє на Прикарпатті вже понад 10 років. Присуджується щорічно лауреатам за вагомий внесок у справу вивчення, збереження і популяризацію історико-культурної спадщини, та розвиток різних напрямків краєзнавчих досліджень.