Лебеді, качки, квітучі алеї: як виглядає Франківськ у весняній палітрі (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Застава Максим

09 Кві, 2024 21:02

Поділитись публікацією
Лебеді, качки, квітучі алеї: як виглядає Франківськ у весняній палітрі (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Весна в Івано-Франківську — це коли все навколо оживає і стає яскравішим. Чи не найкраще це помітно у парку Шевченка.

Уздовж паркових алей розквітли тюльпани, магнолія, нарциси, форзиція й навіть сакури.

Стежки заповнені сім’ями, друзями, закоханими, втомленими від зимової сірості. Франківці й гості міста тягнуться до парку, щоб знову насолодитися сонцем і природою.

Парк Шевченка також славиться своїми озерами, де весною особливо відчутне відродження природи. Тут можна побачити лебедів, качок і навіть черепах.

Годувати цих місцевих знаменитостей може бути приємною активністю. Втім важливо знати, чого не слід давати, щоб не нашкодити їхньому здоров’ю.

Це зокрема:

  1. Білий хліб і булочки: Ці продукти не містять поживних речовин, які необхідні птахам, і можуть призвести до ожиріння та інших проблем. Також хліб, що залишається в воді, може спричинити зростання бактерій та забруднення водойм.

  2. Солодощі: Цукерки, шоколад тощо дуже шкідливі для птахів, оскільки вони не призначені для їхнього харчування і можуть викликати серйозні проблеми зі здоров’ям.

  3. Попкорн, кукурудзяні пластівці: Без добавок попкорн може бути менш шкідливим, але він все одно не надає птахам необхідних поживних речовин. Пластівці ж містять цукор та інші інгредієнти, які можуть нашкодити.

  4. Чипси, солоні горішки: тут багато солі, цукру, консервантів. З такою кількістю солі нирки птахів впоратися не можуть, тому вона починає відкладатися в суглобах. А жири погано впливають на роботу підшлункової залози.

Замість цих продуктів краще годувати пернатих спеціальним кормом для диких птахів, зернами, висівками, розрізаним вареним яйцем або дрібно нарізаними свіжими фруктами та овочами.

фото: кореспондент “Галки” Юрій Валько