Легендарний вуличний художник Бенксі виставив на продаж свою картину, присвячену британським медикам

Автор: Єва Жасминова

09 Бер, 2021 23:03

Легендарний вуличний художник Бенксі виставив на продаж свою картину, присвячену британським медикам

Стріт-арт навчив Бенксі, що графіті або картина повинні містити чітке послання, яке прочитується відразу. Адже вулиця – не картинна галерея, в якій відвідувач може подовгу стояти перед полотном, намагаючись зрозуміти, «що хотів сказати художник» хаотичним нагромадженням кольорових плям.

Ось і картина британського художника, яку він а травні минулого року, залишив, вже в рамі, в коридорі лікарні в Саутгемптоні, гранична зрозуміла. Хлопчик років п’яти-семи, викинувши на смітник фігурки Бетмена і Людини-павука, замінив їх лялькою медсестри в плащі, як у Супермена, і на обличчі у неї не маскувальна маска, як у супергероїв, а найпростіша медична,  пише LentaUA.

До картини Бенксі додав записку, в якій подякував медикам за все, що вони роблять в боротьбі з коронавірусом. Спочатку він заявляв, що вивісив це досить велике полотно (приблизно один квадратний метр) в саутгемтонской лікарні аж до закінчення там карантину, а потім виставить його на аукціон. А гроші, отримані від його продажу, підуть на благодійні цілі для Національної служби охорони здоров’я Великобританії. Погляд на ситуацію в тому, що стосується термінів боротьби з коронавірусом, досить оптимістичний, що, втім, було характерним для того часу. Тому або з інших причин (картину вже намагалися вкрасти), але Бенксі, як повідомляє francetvinfo.fr, вирішив продати картину вже зараз. Вона буде виставлена на аукціон 23-го березня, а гроші підуть, як і було сказано раніше, в Національну службу охорони здоров’я Великобританії.

Тут доречно нагадати, що аукціонні торги за найдорожчу картина Бенксі, яка була продана в 2019-му році за $12,1 млн. починалися з попередньої оцінки всього $2,5 млн., Тобто менше, ніж у картини, що висить в саутгемптонський лікарні . До речі, коли її вже намагалися вкрасти, це зробив явний непрофесіонал, оскільки замість того, щоб швидко і впевнено зняти картину зі стіни (так зазвичай відбуваються денні крадіжки в музеях), проходив повз неї з зупинкою п’ять разів, що зафіксувала відеокамера. Природно, що охорона його затримала.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...