Легендарному “Щедрику” виповнюється 100 років: добірка відео
29 Гру, 2016 15:00
У 2016 році всесвітньо відомій музичній композиції українського композитора Миколи Леонтовича виповнюється 100 років. Із цієї нагоди пропонуємо 10 цікавих переспівів легендарного “Щедрика”.
У проміжку між 1901 і 1921 роками Леонтович створив п’ять інтерпретацій “Щедрика”. Проте тільки версія, створена в 1916 році, його влаштувала і він дозволив її виконати.
Уперше композицію виконав хор Київського університету 1916 року, коли композитор працював у Києві, де керував хоровими колективами, викладав у Музично-драматичній школі (згодом — інституті його імені), працював у музичному відділі Київського обласного комітету та у Всеукраїнському комітеті мистецтв ы очолив щойно створений державний оркестр.
Виконання твору принесло великий успіх. Ім’я Леонтовича стало відомим у музичних колах і серед широкої публіки. 5 жовтня 1921 року “Щедрик” був уперше виконаний на концерті в Карнегі Холі в Нью-Йорку, а вже в 1936 створили її американську версію – “Carol of the Bells”, написану американцем українського походження Пітером Вільховським. “Carol of the Bells” стала неймовірно популярною різдвяною піснею у всьому світі.
Інструментально
Гурт “B&B project” створив свою сучасну версію цієї різдвяної мелодії, яка звучить у виконанні баяна та бандури.
Скрипково
Ірландська група у складі квартету вокалісток і однієї скрипальки двічі записувала Щедрик – в 2006 і 2008 році. На відео нижче інструментальна версія зі скрипковим соло.
Грандіозно
Кілька років тому Мормонський хор скинії зі штату Юта (колектив зі 170-річною історією, лауреат Греммі) “приклався” до Щедрику по-своєму. Хор із 360 осіб, дзвіночки, просвітлені обличчя.
Вокально
Тіна Кароль Разом зі знаним дитячим хором у проекті “Різдвяна історія” виконала легендарного “Щедрика” на початку 2016-го. Номер на композицію був знятий в унікальних інтер’єрах на тлі стародавніх фресок і мозаїк Софійського собору.
Віолончельно
The Piano Guys – американський тандем піаніста і віолончеліста. У грудні 2011 року на першому плані опинився струнний інструмент Стівена Шарпа Нельсона. Саме він зіграв знамениту мелодію так пристрасно, що відео з його виконанням зібрало близько 14 млн. переглядів.
Містично
Зовсім недавно із нагоди 100-річчя “Щедрика” свою версію композиції запропонував гурт “Воплі Відоплясова”.
Акапельно
У 2012 році вокальний квінтет Pentatonix зі штату Техас переспівав популярну мелодію, розклавши її на голоси.
Фортепіанно
Британський піаніст і органіст Девід Хікен у 2013-му для різдвяного альбому Carols of Christmas записав свою кавер-версію. А потім ще й зняв кліп на тлі гавайських пейзажів з мрійливою героїнею в червоній сукні. Віртуозна і дуже вільна варіація.
Роково
Свою версію “Щедрика” у 2011 році запропонував мукачівський гурт “Рокаш”.
Трепетно
Відома співачка Кеті Мелуа разом із грузинським жіночим хором Горі виконали “Щедрика” Леонтовича в ефірі каналу ВВС.
Бонус
Вільнюський хор Bel Canto заспівав Щедрик на підтримку Євромайдану.
Джерело tvoemisto.tv