Life, МТС та Київстар отримали ліцензію на 3G зв’язок в Україні

Автор: Турій Роман

23 Feb, 2015 15:05

Life, МТС та Київстар отримали ліцензію на 3G зв’язок в Україні

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) завершила торги щодо отримання ліцензій зв’язку в стандарті UMTS (3G).

Перший лот дістався «Астеліту», другий – МТС, третій – Київстар.

За перший лот «Астеліт», який працює в Україні під брендом Life, запропонував 3,35 млрд. грн.

Всі три ліцензії дають можливість розгорнути 3G зв’язок на території всієї території України. Але на думку фахівців ліцензія №2 є найбільш вигідною, оскільки має кращі технічні характеристики.

Нагадаємо, що уряд України 1 грудня оприлюднив розпорядження про проведення тендеру для впровадження радіотехнології UMTS. На конкурс виставлено три лоти по 30 МГЦ в кожному регіоні зі стартовою ціною однієї ліцензії 2,7 млрд грн. Ліцензії будуть видані строком на 15 років.

Україна є однією з останніх країн у Європі, де ще не розвинений зв’язок третього покоління. Конкурси з розподілу частот у форматі 3G намагалися провести з 2005 року, проте вони зривалися.

3G – це послуги зв’язку, які включають в себе радіозв’язок і високошвидкісний мобільний доступ до інтернету. Тим часом у світі вже розробляють п’яте покоління мобільної мережі – 5G.

У Південній Кореї, що була піонером впровадження 4G, Samsung сподівається запустити тимчасову тестову 5G-мережу до початку зимових Олімпійських ігор 2018 року.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry