Ліга націй: збірна України зіграла внічию з Ірландією (ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

15 Jun, 2022 07:29

Не так давно наша збірна вже грала з ірландцями. Та гра проходила після невдачі в Уельсі, особливих емоцій не викликала ні у  гравців, ні у вболівальників. Та навіть той експериментальний склад зумів здобути перемогу завдяки дещо випадковому голу Циганкова (0-1).

Тепер склад, на відміну від тої гри, був набагато ближчим до звичної нам основи. Проте нюанси були. На воротах свій шанс отримав Дмитро Різник, а лівий фланг півзахисту закривав Шапаренко. Крім того, здивувала поява в основі Миколенка – Віталій так і не отримав повноцінний відпочинок, хоча всі чекали на вихід Соболя.

Перший тайм

Перших хвилин п’ять на полі було видно одну тільки «Зелену армію» (яка сьогодні грала в помаранчево-чорній формі).  Але із закиданнями наші захисники та кіпер справилися, а далі вдалося заволодіти ініціативою. І вже на 10 хвилині після тривалого контролю м’яча нашими Маліновський підібрав його біля лінії штрафного, здалося, що занадто відпустив, але зумів видряпати назад і наніс перший в матчі дальній удар – Келлехер відбив перед собою, добити не вдалося, пише Sport.ua

Здавалося, що гра пішла, ініціатива була в нас, але ірландці зуміли серйозно змусити понервуватися. Втрата в центрі від Зінченка  закінчилася переведенням м’яча на правий фланг ірландської подачі та ідеальною подачею Найта на дальню штангу, де Ярмоленко не встиг накрити Перрота. Той пробивав головою без перешкод і відверто нас вибачив, не влучивши у дальній кут.

Не гірший момент виник і в нас – Матвієнко шикарним пасом з своєї половини вивів Миколенка на побачення з воротарем, але той спершу пробив в голкіпера, а тоді захисники встигли перешкодити нанести другий удар.

В середині тайму довелося перебудовуватися – Маліновський невдало пішов у боротьбу, пограв кілька хвилин і попросив заміну. На полі з’явився Мудрик, внаслідок чого Шапаренко змістився на свою звичну позицію в центрі.

Втома у ногах наших гравців дала про себе знати. Коллінз в центрі поля випередив Довбика, побіг вперед, по черзі обіграв Зінченка, Сидорчука і Забарного та класно «шведою» пробив мимо Різника. 0:1, і не скажеш, що незаслужено.

З позитивного – нарешті ми побачили фірмовий ривок Мудрика. Михайло зліва проскочив двох, накинув на Караваєва, але той з ходу розполохав всіх польських горобців, що були за ірландськими воротами. А Найт здалека бив набагато точніше, причому з рикошетом, але Різник зумів нівелювати загрозу.

Ще перший тайм запам’ятався відвертою симуляцією Ярмоленка в чужому штрафному, після чого перша половина закінчилася. Прогнози на другу половину були досить песимістичними.

Другий тайм

В нас прийнято вважати, що після невдалого першого тайму в роздягальні бутси літають і вуха в’януть. Не віриться, що Петраков використовує такі методи, але правильні слова він, очевидно, підібрав. Інертні в першому таймі Ярмоленко і Довбик швидко організували гол-відповідь – перший розхитав захисників справа і прострелив, другий на дaльній штанзі підставив ногу. 1:1, і вже набагато веселіше.

Гол, мабуть, заспокоїв українців. Знову з’явилися монотонність, непотрібний спокій, які порушив тільки Миколенко хвилин через 15 після перерви. Після пасу Мудрика гравець «Евертона» прострелив, але Ярмоленко не відчув, куди треба бігти.

Стало дивитися набагато цікавіше. Але то Шапаренко зі штрафного проб’є безхитрісно, то Мудрику поля не вистачить – довести до логічного закінчення атаки не виходило. Так одноманітно і пройшов другий тайм. Були якісь натяки на загострення, але друга половина другого тайму нагадала перші 45 хвилин цього матчу.

Які можна зробити висновки? Стомилися – так, безсумнівно. Недооцінили суперника – звичайно. Махнули  на гру через її напівтовариський статус – теж таке є. Чекатимемо вересневих матчів.

У турнірній таблиці збірна України на першій сходинці.