“Лікарі навчили людей, що треба платити. Ми не встидаємося цього, іншого виходу в нас немає”, – Роман Мельник

Автор: Людмила Баран

09 Sep, 2014 15:48

Поділитись публікацією
“Лікарі навчили людей, що треба платити. Ми не встидаємося цього, іншого виходу в нас немає”, – Роман Мельник

Керівник Департаменту охорони здоров’я ОДА вважає, що для достатнього фінансування медицини потрібно змінити систему, за якою це здійснюється.

Читайте також: В обласній дитячій лікарні успішно прооперували двох немовлят зі складними вродженими вадами (ФОТО)

«Департамент охорони здоров’я – найтяжчий з усіх департаментів. Він завжди працює в умовах нестачі коштів,» – говорить Роман Мельник на Круглому столі з реформування медичної галузі області 9 вересня.

За його словами, з бюджету на медицину виділяється 50 мільйонів гривень. До зростання курсу долара виділялося:  25 мільйонів – на гемодіаліз, 15 млн – на цукровий діабет, 7 млн – на імунодепресанти. Залишається кілька мільйонів на всі решта напрями: онкодиспансер, кардіодиспансер, перинатальний центр. В останньому – фінансування 350 тисяч, йдуть на кровоспинні препарати, на інші потреби вже не вистачає. Тому, як каже Роман Мельник, пологові відділення і звинувачують у тому, що там всі послуги платні.

Начальник департаменту охорони здоров’я каже, що тепер на заваді фінансування цих напрямків є зростання курсу долара та встановлення 7% податку на додану вартість.

«Після стрибка долара тепер лише на сам гемодіаліз потрібно 40 мільйонів доларів. Дати стільки тільки на одну проблему в області – це дуже важко. Тому треба шукати шляхи, як ми будемо розподіляти бюджет наступного року “, – сказав Роман Мельник.

Круглий стіл, охорона здоров'я_3314

“Коли нас звинувачують у тому, що ми тільки беремо гроші, коли запитують , чому ці благодійні внески, чому платити – тому що іншого виходу немає. Департамент за рахунок позабюджетних коштів перекриває дуже велику кількість лікування. Лікарі навчили людей, що треба платити. Люди навчені, що вони готові платити. Лікарі готові ділитися з державою. Ми не встидаємося цього, іншого виходу в нас немає.  Ну ми жне винуваті, що держава не може це організувати”, – зауважив Роман Мельник.

Він стверджує, що на законодавчому рівні треба реформатувати систему фінансування медицини. “Медична галузь без медичного страхування  розвиватися не може. В медицині комунізму не збудуємо”, – сказав Мельник.

Теги: