Лікарі про борщівник: найлегший дотик до рослини може викликати важкі опіки

Автор: Турій Роман

08 Тра, 2014 11:57

Лікарі про борщівник: найлегший дотик до рослини може викликати важкі опіки

Лікарі застерігають, уже з червня до лікарень масово потрапляють пацієнти із діагнозом «фітодерматит», виникнення алергічних реакцій при контакті шкіри людини з рослинами.

Увагу вони звертають на борщівник, який є особливо небезпечним для людей.

«Навіть найлегший дотик до свіжого листка здатен викликати надзвичайно складні алергічні реакції. Дерматологи класифікують ураження борщівником, як хімічні опіки органічного походження», – говорить Оксана Суканець, завідувач другим стаціонарним відділенням, лікар дермато-венеролог.

За її словами, якщо ж все ж контакт із рослиною відбувся, то в жодному випадку не можна займатися самолікуванням.

«Одразу необхідно звернутися за кваліфікованою допомогою до лікарів. Адже і лікувати ураження будуть, як важкі опіки 1-3 ступеня. Опіки, особливо у перші кілька діб, схожі на термічні. Для них характерні почервоніння, водянисті пухирі. Симптоми з’являються на вражених ділянках тіла не одразу після контакту, а через 1-2 дні, розвиваючись поступово під впливом сонячного ультрафіолету. Місця уражень важко гояться, загострюються прояви інших шкірних захворювань. Від  неправильного лікування, на тілі на протязі довгого часу можуть залишатися помітні пігментні плями», – каже Оксана Суканець.

Нагадаємо, в Івано-Франківську уже мали розпочати роботи із знищення борщівника.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...