Лікарі-волонтери вчили «грифонівців», як надавати першу медичну допомогу пораненим

Автор: Турій Роман

30 Aug, 2014 13:35

Поділитись публікацією
Лікарі-волонтери вчили «грифонівців», як надавати першу медичну допомогу пораненим

Івано-Франківська обласна організація Національної спілки художників України організувала та провела благодійні аукціони, на яких продавалися твори місцевих митців.

За одержані кошти за посередництвом підприємця Оксани Воробканич було придбано медичні сумки іноземного виробництва, укомплектовані набором всіх необхідних медзасобів та матеріалів для надання невідкладної допомоги в польових умовах.

Крім того, на базі спецпідрозділу «Грифон» з використанням цих аптечок протягом двох тижнів проводилися спеціальні навчання щодо напрацювання навичок надання медичної допомоги під час військових дій.

«Грифонівців» інструктував лікар-волонтер, який має багаторічний досвід роботи у цій галузі під час військових конфліктів у п’яти країнах світу. На заняттях відпрацьовувалися дії міліціонерів в ситуаціях отримання найбільш характерних поранень безпосередньо на полі бою. Зокрема, волонтер-іноземець розповів та показав, як правильно транспортувати поранену людину, як поставити крапельницю, проводити реанімаційні заходи та інше. Крім того, він окремо наголосив рятувальникам на необхідності дбати про власну безпеку під час надання ними допомоги іншим.

Здобуті на заняттях знання та навички можуть стати у нагоді правоохоронцям під час їх подальшої служби, зокрема, і в зоні проведення антитерористичної операції. Частина бійців спецпідрозділу «Грифон» наразі готується до виїзду в східний регіон України. Крім того, окремі працівники служби отримані вміння далі передаватимуть іншим колегам-міліціонерам.