Лікування мистецтвом і доготерапія: франківська студентка поділилася враженнями від стажування у Польщі (ФОТО)

Автор: Застава Максим

08 Сер, 2019 08:49

Лікування мистецтвом і доготерапія: франківська студентка поділилася враженнями від стажування у Польщі (ФОТО)

Студентка франківського медуніверситету Уляна Калічак взяла участь у англомовному стажуванні від AIESEC у проекті «Health +», що проходило у польському місті Вроцлав. Протягом 6 тижнів дівчина відвідувала різноманітні лікувальні заклади, зокрема у реабілітаційних центрах.

У цьому стажуванні беруть участь студенти-медики з різних країн світу. У їхні обов’язки входила допомога лікарям, фізіотерапевтам, медсестрам у роботі з пацієнтами.

Уляна Калічак відзначає, у Польщі застосовують чимало цікавих методик, зокрема: заняття з арт-терапії, музико-терапії, мануальної терапії. Використовують навіть доготерапію, пише пресслужба ІФНМУ.

«Це дуже круто, адже на таких заняттях пацієнти з різними захворюваннями як Паркінсона, деменція, Альцгеймера чи просто старші особи можуть зробити щось власноруч, під релаксуючу музику і в атмосфері чаювання», – розповіла студентка.

Вона пригадує, що перебуваючи у відділенні реабілітації, допомагала фізіотерапевтам у роботі. Навіть здійснювала процедури сама. Окрім цього студенти-волонтери робили перев’язки, уколи, моніторили рівень цукру крові у пацієнтів.

Дівчина ділиться, стажування не обмежувалось суто стінами лікувальних закладів Польщі.

«Ми були в Берліні. Там ми теж побували в одній з найвідоміших німецьких клінік «Шаріте», що особливо відома напрямками дитячої нейрохірургії та кардіології», – розповідає Калічак.

Також, студенти мали змогу познайомитися з архітектурою європейським міст та в прямому сенсі доторкнутися до історії. Перебуваючи в столиці Німеччини учасники стажування відвідали цілу кількість пам’яток: Рейхстаг, будівлю німецького парламенту, комплекс «Берлінська стіна», Браденбурзькі ворота та меморіал пам’яті жертвам Голокосту.

Дівчина переконана, що такого роду стажування є надзвичайно корисними та важливими для студентів. Адже це неоцінений досвід, який можна отримати, як то кажуть з перших уст. Крім того, це дає змогу побудувати мережу корисних знайомств зі фахівцями та майбутніми лікарями з різних країн. А це може знадобитися у подальшій лікарській практиці.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...