Лікування раку статевого члена у чоловіків

Автор: Сидорчук Василь

15 Лют, 2024 01:51

Поділитись публікацією
Лікування раку статевого члена у чоловіків

Патологія та причини розвитку

Злоякісне ураження статевого члена – це рак пеніса, який локалізується на голівці або крайній плоті, рідше тілі органа. Патологія розвивається повільно, що дає можливість своєчасно звернутись за допомогою та спланувати лікування. Захворювання є доволі рідким серед онкологічного профілю, однак може розвиватись у чоловіків здебільшого після сорока років через наступні причини:

  • фімоз – ускладнення нормального розкриття головки через звужену коротку плоть, що стає причиною накопичення бактерій (рекомендується проведення обрізання крайньої плоті);
  • розвиток локальних запальних захворювань статевого члена;
  • куріння, що в декілька разів підвищує вірогідність захворювання через наявність канцерогенів у тютюновому димі;
  • поява на пенісі кондилом як наслідок ураження вірусом папіломи людини (ВПЛ).

Ціркумцизія або обрізання крайньої плоті статевого члена у ранньому віці є ефективним рішенням для мінімізація ризику онкології. Процедура у декілька разів знижує вірогідність раку пеніса, тому що спрощує його гігієну та зменшує накопичення бактерій.

Симптоматичні прояви раку пеніса

Запідозрити онкологію статевого члена можна за почервонінням, ущільненнями та іншими змінами тіла пеніса. Однак часто онкологічний процес може розвиватись у прихованому вигляді під складками крайньої плоті. Особливо такий розвиток подій характерний при наявності супутнього фімозу.

Чоловікові варто звернутись на обстеження до лікаря при виявленні шишки на голівці пеніса, кров’янистих виділень з уретри, домішок крові у сечі, больових відчуттів при випорожненні сечового міхура, деформації статевого органа. Все це може свідчити про розвиток злоякісної пухлини та потребує ретельної діагностики.

Лікування онкології статевого члена

Після всіх діагностичних обстежень та підтвердження раку пеніса розпочинається лікувальний процес. Чим раніше це зробити, тим вірогіднішим буде повне одужання. При невеликих обсягах онкологічного утворення, пошкоджені тканини можна вирізати (резекція), що дозволить зберегти життя та функціональний стан статевого члена (особливо при розташуванні ракового процесу на крайній плоті).

Досвідченими хірургами приймається фінальне рішення про обсяги оперативного втручання. Нажаль, при складних ситуаціях, коли чоловік довго не звертався за допомогою та ігнорував симптоми хвороби, питання про збереження репродуктивного органу не підіймається – ключовим пріоритетом стоїть збереження життя людини.

Профілактичні огляди в уролога є запорукою здоров’я статевих органів чоловіка та раннього виявлення злоякісної пухлини. Також важливо дотримуватись інтимної гігієни, займатись сексом виключно з застосуванням контрацептивних засобів та своєчасно виліковувати запальні захворювання репродуктивних органів.

Джерело: сайт bilyak.com.ua

ПРОМО