Лише 1% мешканців Івано-Франківщини довіряють суддям, – соцопитування

Автор: Людмила Баран

08 Кві, 2016 13:14

Поділитись публікацією
Лише 1% мешканців Івано-Франківщини довіряють суддям, – соцопитування

Рівень довіри до суддів у нашій державі є найнижчим у Європі. Українці навіть більше довіряють президентові чи прем’єр-міністрові, ніж судовій владі.

Читайте також: Прикапатський бізнес нарощує обсяги зовнішньоторгівельних операцій

Про це на прес-конференції 8 квітня в Івано-Франківську сказав Максим Середа, експерт судової реформи Центру політико-правових реформ.

Він розповів, що лише 1 % мешканців Івано-Франківської області довіряють суддям. 90% вважають, що основною проблемою у судочинстві є корупція, решта називають замовні рішення та залежність суддів від олігархів. 60% виступають за проведення судової реформи. Такими є результати соціологічного дослідження, яке провів Фонд “Демократичні інціативи”.

“Суд з таким рівнем довіри не може спрямовувати державу у демократичний бік”, – сказав Максим Середа.

Експерт стверджує, що становище може змінити Законопроект щодо змін до Конституції у судовій сфері, який вже зареєстрований у ВР.

У рамках реформи планується запровадити переатестацію усіх суддів за критеріями доброчесності, професійності та етики.

“Треба, щоб на місце тих восьми тисяч суддів, які  втратили довіру до громадян, прийшли люди з незаплямованою репутацією”, – зауважив Середа.

Також пропонується замінити чотири ланкову судова система на триланкову –  три вищі спеціалізовані суди і Верховний суд злиті в один.

Передбачено зменшення імунітету судді: він зможе бути затриманим під час скоєння ним злочину. Також суддів звільнятимуть з роботи, якщо вони не зможуть довести походження їхнього майна.

 

 

Теги: