Лише 4% прикарпатців довіряють суддям, – соцопитування

Автор: Людмила Баран

22 Гру, 2015 19:22

Поділитись публікацією
Лише 4% прикарпатців довіряють суддям, – соцопитування

Всього 4% франківчан довіряють суддям. 

Таким виявився результат опитування, яке проводилось на замовлення Центру політико-правових реформ у липні цього року компанією GFK Ukraine (опитувальник розроблений проектом USAID «Справедливе правосуддя»), повідомляє прес-центр «Центру політико-правових реформ».

84% жителів Івано-Франківської області, та ще шести областей Західного регіону – Волинської, Закарпатської, Львівської, Рівненської, Тернопільської та Чернівецької – під час опитування висловили недовіру судовій владі. Взагалі в Україні лише 5% громадян повністю довіряють суду – це найнижчий показник довіри серед державних інституцій.

  «Ми досліджуємо запит суспільства, тобто, ретельно вивчаємо, як оцінює роботу суду та інших державних органів звичайний українець.  Важливо знати ставлення людей до реформ та перетворень, які на сьогодні тривають в Україні. Бо всі зміни, тим паче, зміни до Конституції, повинні відбуватись за участі тих, для кого, власне, вони і здійснюються – громадян України», – переконана Юлія Кириченко, керівник проектів з питань конституційного права Центру політико-правових реформ.

Центр політико-правових реформ (ЦППР) спільно з Реанімаційним Пакетом Реформ (РПР) починає всеукраїнську комунікаційну кампанію «КонституціЯ», мета якої залучити звичайних громадян до конституційних змін. Проект буде реалізовуватись у 20 областях України, в тому числі і у Івано-Франківській області.

На думку експертів Центру, низький показник довіри громадян можна виправити шляхом оновлення суддівського корпусу  через зміни до Конституції в частині судової реформи.

Необхідно унеможливити залежність суддівської кар’єри від політичної волі. Започаткувати відкритий конкурс на посади суддів, в якому можуть взяти участь не тільки «старі» кадри, але й люди, що досі не належали до суддівського апарату.  Ввести  інститут конституційної скарги. Це дає можливість громадянам звертатися до Конституційного Суду з питань неконституційності законів. На сьогодні громадяни такої можливості не мають.

Ці основні зміни мають обов’язково бути прописані в оновленій Конституції і вони зможуть врятувати та повернути довіру громадян до судової гілки влади.