Головне управління статистики наприкінці минулого року провело опитування серед домогосподарств області щодо стану здоров’я та доступності медичних послуг. Згідно з результатами у 2016 році 55,2% жителів Прикарпаття оцінили стан свого здоров’я як добрий.
Про це інформує прес-служба Головного управління статистики в Івано-Франківській області.
30,4% жителів Прикарпаття оцінили стан свого здоров’я як задовільний та 14,4% – як поганий. В Україні таких осіб 49,1%, 40,5% та 10,4% відповідно.
За останній рік в кожній сім’ї області хоча б один із її членів потребував медичної допомоги чи придбання ліків та медичного приладдя. Проте для майже половини (48,2%) з них отримання послуг з охорони здоров’я виявилось проблемним, в основному, з причини високої їх вартості.
Основною причиною останнього візиту до лікаря у 72,5% випадків була названа хвороба або проблеми зі здоров’ям, у 26,2% – проходження профілактичного огляду, решта – у зв’язку з нещасним випадком або травмою.
Про наявність хронічних захворювань або проблем зі здоров’ям повідомили 38,2% жителів області.
Найпоширенішими хворобами вже традиційно були названі гіпертонія та серцеві захворювання – відповідно 44,4% та 43,4% осіб, які мають хронічні захворювання.
Кожна десята особа хворіє на артроз або артрит (у тому числі ревматоїдний), кожна дванадцята – остеохондроз, кожна чотирнадцята – виразку шлунку або дванадцятипалої кишки, кожна п’ятнадцята – на хронічний бронхіт або емфізему легенів, кожна шістнадцята – на захворювання печінки або жовчного міхура.
Серед регіонів країни найвища частка жителів, які оцінили стан свого здоров’я як добрий, у Львівській, Чернівецькій, Київській та Тернопільській (66,5–60%) областях, а частка населення із поганим самопочуттям є найвищою у Чернігівській та Донецькій (15,7–15,3%) областях.
У країнах Європейського Союзу найздоровішими вважають себе мешканці Кіпру, Швеції, Нідерландів, Бельгії, Греції, Іспанії, Данії, Мальти, Люксембургу та Фінляндії (79,6–69,6%). Найбільш незадоволені станом свого здоров’я жителі Португалії, Литви, Латвії, Угорщини, Естонії та Польщі (18,3–14,5%).