Лісівники Прикарпаття показали і розказали, як доглядають молодий ліс (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

15 Jul, 2021 21:06

Поділитись публікацією
Лісівники Прикарпаття показали і розказали, як доглядають молодий ліс (ФОТО)

Протягом весняного періоду лісівники держлісгоспів Франківщини створили лісових культур на площі 484 гектари. Проте без своєчасного та системного догляду за молодими насадженнями не буде високопродуктивних лісових культур.

Кількість, тривалість і строки доглядів визначаються типом лісорослинних умов, способом обробітку ґрунту, методом і способом створення лісових культур, віком садивного матеріалу, видовим складом насадження, погодно-кліматичними умовами, біологічними властивостями деревних порід та цільовим призначенням майбутнього насадження. Проведення доглядів за лісовими культурами – запорука доброї приживлюваності й швидкого росту дерев, інформує “Галка” з посиланням на Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Догляди бувають механізовані та ручні. Механізовані догляди проводяться тракторами з культиваторами, мотокущорізами та ін. На гірських схилах Карпат більшість робіт проводиться вручну. У міжряддях зрізається чагарникова і трав’яниста рослинність, створюються оптимальні умови для росту лісових культур на ділянках. Догляди за лісовими культурами тривають з квітня по жовтень і проводяться до переведення їх у покриту лісом площу, що відбувається аж через 5 років. Тоді догляд за лісовими культурами переходить у новий етап – догляду за молодим лісом.

Цьогоріч лісівники держлісгоспів Франківщини проведуть догляди за лісовими культурами на площі 2 934 гектари.