Днями в Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулась розширена колегія за підсумками І півріччя 2018 року.
Читайте також: У Франківську фахівці з України та Польщі говорять про проблеми лісового господарства (ФОТО)
Під час засідання начальник управління Руслан Осташук зобов’язав лісові господарства в обов’язковому порядку провести практичні заняття із робітниками-лісозаготівельниками.
Практичні заняття із з демонстрацією відеороликів звалювання дерев, обрубки сучків, трелювання та навантаження-розвантаження деревини вже відбулись у Вигодському, Верховинському, Рогатинському, Івано-Франківському державних підприємствах та Галицькому НПП.
Зокрема, 14 серпня у Вигодському лісовому господарстві лісоруби 6-го розряду (вальники лісу) відпрацювали основні техніки та прийоми цієї нелегкої справи, інформує “Галка” з посиланням на прес-службу Івано-Франківського ОУЛМГ.
Навчання провели начальник виробничого відділу Богдан Воробець та провідний інженер з охорони праці Ігор Кузів. У практичних заняттях взяли участь лісоруби 6-го розряду Шевченківського, Мізунського, Бистрівського, Людвиківського, Слобідського лісництв, лісничі, майстри лісу, майстер електронного обліку деревини.
Варто зазначити, що професія вальника лісу входить у п’ятірку найбільш небезпечних у світі. Особливо небезпечно ліквідовувати наслідки буреломів, вітровалів чи інших природних явищ. Зламані, похилені дерева валити слід згідно зі спеціальною технологією. В інакшому разі дерево може просто розколотися. А з появою вітру або за інших обставин це може призвести до трагічних наслідків.
Запобігання травматизму працівників є основним завданням фахівців із охорони праці.
Завдяки організації та проведенню таких практичних занять у державних підприємствах Івано-Франківського ОУЛМГ вальники лісу не лише покращують професійні вміння та навички, але і обмінюються досвідом.