Листівки про те, як запобігти туберкульозу, роздавали франківцям (ФОТО)
24 Бер, 2017 20:44
В рамках відзначення місячника боротьби з туберкульозом, медичні працівники КЗ «Міська поліклініка №5» провели санітарно-просвітню акцію з розповсюдження листівок-пам’яток щодо профілактики захворюваності на туберкульоз.
Акція була проведена дільничним терапевтом Оксаною Панасюк для жителів і гостей міста в районі розташування залізнодорожного та автовокзалів.
Для довідки:
«Як запобігти захворюванню на туберкульоз»
Збудником туберкульозу є особливі мікроорганізми – туберкульозні бактерії, які можуть потрапляти в організм людини різними шляхами. Основний шлях – повітряно-крапельний. Зараження людини туберкульозом може статися при контакті з хворим (поцілунки, рукостискання ), або при користуванні його речами. Загрозу становлять і хворі сільськогосподарські тварини та птахи, а також продукція від них (молоко, сметана, м’ясо).
Дуже важливо виявити туберкульоз на його початковій стадії (1-1,5 місяці). Якщо провести необхідне лікування саме в цей термін, то, як правило, в більшості випадків одужання хворого є повним.
Засоби профілактики туберкульозу:
- Враховуючи те, що хворіють на туберкульоз частіше всього люди ослаблені, не досить загартовані, які не дотримуються режиму праці та відпочинку, ті, що зловживають алкоголем та тютюнопалінням, необхідно дотримуватися здорового способу життя та відмовитися від шкідливих звичок. Потрібне загартовування організму – особливо рекомендуються вранішня зарядка, водні процедури, перебування на свіжому повітрі та інше.
- Необхідно харчуватися різноманітними продуктами 3-4 рази на день, вживати більше молочних продуктів, овочів, фруктів, зелені.
- Потрібно зберігати чистоту на роботі та вдома, тримати вікна відкритими влітку і, по можливості, частіше провітрювати приміщення взимку, використовувати вихідні дні і відпустку для активного відпочинку. Прибирання помешкання, особливо приміщення, де знаходиться хворий, потрібно проводити регулярно і тільки вологим способом.
- Для запобігання туберкульозу виняткове значення має щеплення дітей, що проводиться новонародженим та в 7 і 14 років. Для виявлення туберкульозу серед дітей часто єдиним методом є реакція Манту (туберкулінодіагностика), що повинна проводитись щорічно всім дітям, в першу чергу ослабленим та із сімей, де дорослі знаходяться в групах ризику захворювання.
- Регулярне флюорографічне обстеження. З цією метою в поліклініках проводять масові обстеження при допомозі спеціального рентген-апарату – флюорографа. Необхідно, щоб кожна людина щорічно використала можливість такого обстеження для перевірки стану свого здоров’я. Флюорографічне обстеження зовсім не шкідливе. Проходьте рентгенологічне обстеження (флюорографію) за рекомендацією лікаря – незалежно від термінів попереднього обстеження. Слід пам’ятати: хворобу набагато легше попередити, ніж лікувати!