Листя та гілки з парку Шевченка будуть йти на удобрення й опалення (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

17 Жов, 2014 13:13

Поділитись публікацією
Листя та гілки з парку Шевченка  будуть йти на удобрення й опалення (ФОТО)

У парку Шевченка 17 жовтня відбулася презентація майданчика для компостування відходів, що біологічно розкладаються. Міська влада представила пристрій, який подрібнює гілки, та пилосос, який збирає листя.

Нове обладнання для переробки біовідходів  закупили на кошти програми прикордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013. Проект ЄС “Управління відходами, що біологічно розкладаються” здійснюється  у містах Бая Маре (Румунія), Івано-Франківську та Коломиї.

У нашому місті його  реалізує  управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету. Бюджет проекту для Івано-Франківська  склав 114,8 тисяч євро, з яких одинадцять з половиною тисяч євро – це внесок міської ради.

Журналістам 17 жовтня продемонстрували роботу двох машин для підготовки біовідходів. Перша подрібнює обрізані та опалі гілки дерев. Отриманий матеріал зможуть використовувати на котельнях “Теплокомуненерго”, які працюють на біопаливі. Також тирсу можна буде використовувати як будматеріал.

Інший новий для міста прилад – невеликий трактор, до якого кріпиться пилосос, який збирає опале листя, що йтиме на компост разом з іншими біовідходами. За словами заступника міського голови Богдана Білика, обладнання виготовлене місцевим виробничим об’єднанням “Карпати”. У планах – придбати машину більшої потужності. Також до неї можна буде кріпити різні насадки для миття, замітання парку і вулиці Шевченка, але це планують зробити вже наступного року.

На майданчику у міському парку  будуть компостувати біовідходи – хмиз, скошену траву, листя. Отримане добриво в основному будуть використовувати для зелених районів міста, а надлишок  продаватимуть.  Це – вагомий крок для удосконалення теперішньої системи управління твердими побутовими відходами. Новації зменшать забруднення  навколишнього середовища, адже листя не потрібно буде спалювати. Також осучаснять працю комунальників.