Литва та Естонія закривають кордон

Автор: Застава Максим

15 Бер, 2020 08:40

Литва та Естонія закривають кордон

З 16 березня у Литві запроваджується карантин у зв’язку з пандемією коронавірусу, з 18:00 14 березня буде тимчасово відновлено прикордонний контроль на внутрішніх кордонах ЄС з Польщею і Латвією. Слідом йде Естонія.

Про це пише Українська правда з посиланням на закордонні джерела.

“Литовський уряд вирішив оголосити карантин у Литовській Республіці … Із запровадженням карантину в Литву буде заборонено в’їзд більшості іноземців, буде закрито більшість магазинів, за винятком продовольчих. Заборони не стосуватимуться руху товарів”, – каже прем’єр Литви Саулюс Скверняліс.

За словами міністра внутрішніх справ Ріту Тамашуненене, відновлення прикордонного контролю під час в’їзду до Литви заборонить в’їзд іноземцям, за винятком тих, хто має офіційний дозвіл на роботу.

При цьому у разі вильоту з Литви у громадян можуть виникнути труднощі з поверненням.

“Усі (громадяни Литви – ред.), які повертаються з заражених територій, потребуватимуть 14 днів самоізоляції. Рух, який був найбільшою цінністю Шенгену, тепер стає нашою найбільшою загрозою, і ми просимо громадян не подорожувати, стримуватися”.

Як зазначив радник прем’єр-міністра і глава Групи інформування громадськості у Центрі з надзвичайних операцій Гедрюс Сурпліс, країна, ймовірно, перейде на карантин у понеділок, 16 березня.

Уряд Естонії, для запобігання поширенню нового коронавірусу, також заборонить в’їзд в країну іноземних громадян.

“З 17 березня в’їзд в країну дозволено естонцям, людям, які живуть в Естонії, та іноземцям, члени родини яких проживають в Естонії.  Виїхати з країни дозволено всім”, – йдеться в заяві уряду.

Уряд планує двотижневу ізоляцію для всіх, хто в’їжджає, за винятком транспорту для зовнішньої торгівлі.

В уряді зазначили, що іноземці можуть використовувати Естонію для транзиту у свою країну, якщо у них немає симптомів.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry