“Люба” точно не з Коломиї”: мер міста прокоментував образ “селючки” у новому серіалі “Встигнути до 30”

Автор: Соня Грейда

11 Лис, 2023 09:16

Поділитись публікацією
“Люба” точно не з Коломиї”: мер міста прокоментував образ “селючки” у новому серіалі “Встигнути до 30”

Нещодавно на телеканалі ТЕТ вийшов новий серіал, який називається “Встигнути до 30”. Одна з головних героїнь – дівчина Люба з Коломиї. Містяни обурилися від такого образу коломиянка, адже у серіалі з неї зробили “затуркане село”.

Про це пише Галка з посиланням на мера Коломиї Богдана Станіславського.

Мер міста Коломиї прокоментував образ цієї героїні:

“Повністю розділяю обурення коломиян щодо того, як у серіалі «Встигнути до 30» показали уродженку нашого міста, яку за сценарієм звуть Люба.

Цей карикатурний, гротескний образ людини «з села», побудований на найгірших традиціях зображення російською пропагандою українців, однозначно не співвідноситься з жителями Коломиї. Якщо автори серіалу вже так сильно хотіли створити персонажа з Коломиї, то необхідно було б поцікавитись специфікою та особливостями життя в нашому місті, яких у нас дійсно багато. Вони не такі примітивні, низькосортні та русифіковані, а самобутні та унікальні.

Від мене як від міського голови Коломийської громади вже готується офіційний лист до телеканалу «ТЕТ» та авторів серіалу з вимогою у якнайкоротший термін публічно перепросити за спотворення, стереотипізацію та приниження образу людини – уродженця нашого міста. Також, на мою думку, серіал має бути вилученим з інтернет-мережі та більше не транслюватись на телебаченні.

Критика у сторону замовників та авторів серіалу цілком виправдана. Тому сподіваюсь на їхню швидку та правильну реакцію“.

Як писала Галка раніше, Лєна Чиченіна, кінокритикиня проаналізувала образ Люби з Коломиї, яку, на її думку, сценаристи зробили карикатурною, стереотипною селянкою. 

 

 

Читайте також: Дев'ять коломийських ліцеїстів поїхали в освітню подорож до Франції (ФОТО)