“Люди повинні знати, на які ризики ми йдемо”: у Франківську відбувся допрем’єрний показ документального фільму “Битва за світло” (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

19 Гру, 2024 21:43

Поділитись публікацією
“Люди повинні знати, на які ризики ми йдемо”: у Франківську відбувся допрем’єрний показ документального фільму “Битва за світло” (ФОТО)

19 грудня у Франківську пройшов допрем’єрний показ документального фільму “Битва за світло”. Ця стрічка розповідає про боротьбу українських енергетиків, рятувальників й військових проти російського енергетичного терору.

Про це пише Галка з місця події.

“Цей фільм – це антипропаганда російській пропаганді. Він розповідає про те, наскільки важко зараз енергетикам, бійцям ППО, ДСНС працювати під час російського енергетичного тероризму,” – пояснює режисер стрічки Василь Київський.

За його словами, ідея створення фільму виникла близько року тому, коли він помітив несправедливе ставлення частини суспільства до енергетиків.

“Коли росіяни обстрілюють електростанції і через це починається відключення світла, через їхню пропаганду у деяких людей складається враження, що винні енергетики. А насправді і енергетики, і ДСНСники, і бійці ППО ризикують життям заради цього світла, але багато хто цього просто не розуміє,” – розповідає режисер.

 

Продюсерка фільму Вікторія Кратінова каже, що зйомки тривали лише три з половиною місяці:

“Для такої роботи це дуже мало часу, але ми поспішали, знаючи, що ворог продовжує атакувати нашу енергетичну інфраструктуру. Наш режисер записав понад 100 інтервʼю – це колосальний об’єм роботи”.

Найскладнішим в організації була логістика, каже продюсерка:

“Всі наші герої виконують бойову роботу, вони розкидані по всій Україні. Було важливо підлаштуватися під кожного. Багато локацій були засекречені, адже росіяни відстежують такі моменти і можуть наносити удар”.

Один з героїв фільму, начальник електростанції, розповів про свій досвід участі у зйомках:

“Зйомки відбувалися в процесі нашої роботи, ми старалися оперативно знімати сцени, щоб не відволікатися від основних обов’язків. Страху зніматися не було – було бажання показати, як це все відбувається і наскільки це важко. Суспільство повинно знати, на які ризики та втрати ми йдемо, щоб забезпечити людей світлом і теплом”.

Над створенням фільму працювала команда з 15 осіб. Стрічку вже показали у Києві, Полтаві, Львові, Хмельницькому та Дніпрі. Після Івано-Франківська покази заплановані у Вінниці, Черкасах та Одесі.

Реакція глядачів дуже зворушлива, ділиться Вікторія Кратінова:

“Люди приходять з різними настроями – всі втомилися від відключень світла. Але коли вони бачать фільм, розуміють, які герої стоять за цим усім. У когось на очах сльози, хтось відразу після фільму підходить до героїв і дякує їм за захист світла в наших домівках”.

До кінця року планують випуск розширеної онлайн-версії фільму на YouTube, MEGOGO та Київстар ТБ після перевірки всіх безпекових моментів. Також у планах – створення англомовної версії для міжнародної аудиторії.

“Ця версія буде трохи довшою, з більшою кількістю унікального матеріалу,” – зазначає режисер.

Фільм створили без державного фінансування, за рахунок грантів та власних коштів команди. Це не комерційна історія, підкреслює продюсерка.

“Ми віддаємо фільм телеканалам безкоштовно, бо наше головне завдання – щоб цю історію побачило якомога більше людей. Особливо важливо, щоб фільм побачили за кордоном, бо всі втомились, і мало хто розуміє, як це все відбувається насправді.”