Лютий на Прикарпатті видався аномально теплим, – синоптики

Автор: Андрій Макітра

07 Бер, 2024 09:51

Поділитись публікацією
Лютий на Прикарпатті видався аномально теплим, – синоптики

Прикарпатські синоптики підбили підсумки та зазначили, що лютий 2024 року видався аномально теплим. Протягом 2-6 днів місяця було перевищено історичні добові максимуми температури.

Про це пише Галка з посиланням на допис Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології.

“Результати відрощування монолітів зимуючих культур показало, що перезимівля пройшла успішно, загибелі культур не виявлено”, – повідомили у центрі..

Як зазначили фахівці, у першій половині місяця спостерігалась надзвичайно тепла погода із значною кількістю опадів. Опади поповнили вологозапаси у ґрунті, які станом на 8 лютого були високими.

Також підвищений температурний режим порушував спокій зимуючих культур, сприяв зниженню їх зимостійкості та зменшував морозостійкість плодових дерев. Мінімальна температура ґрунту на глибині вузла кущіння нижче 0°С не опускалась, ґрунт був в основному талим.

Надалі до кінця другої декади лютого спостерігалась нестійка погода, із значною амплітудою нічних і денних температур повітря, неодноразовим промерзанням і відтаванням ґрунту (передгір’я). На кінець декади ґрунт був талим, мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння становила 0-1°С морозу.

У третій декаді лютого спостерігалась аномально тепла погода, без істотних опадів. Середньодобові температури повітря були в основному вищими плюс 5°, що характерно для початку квітня.

24 лютого на рівнині та 26 лютого у передгір’ї відмічалось відновлення вегетації озимих культур та багаторічних трав. Ростові процеси культур відбувались в основному за рахунок денного тепла.