Лохина, квасоля, шафран, спеції: перший агрохаб запрацював на Прикарпатті

Автор: Застава Максим

06 Jul, 2021 11:11

Лохина, квасоля, шафран, спеції: перший агрохаб запрацював на Прикарпатті

У селі Мала Кам’янка, яке входить до складу П’ядицької територіальної громади, запрацював агрохаб.

Читайте також: Коломиянин став віцечемпіоном України з паверліфтингу (ВІДЕО)

Його роботу започаткував проєкт “П’ядицькі культури”, який стартував у селі у 2019 році, повідомив Суспільному Карпати староста села Микола Гришук.

За його словами, за умовами проєкту у селі виділили 16 га земельної ділянки. На четвертій частині її площі, залучивши трьох інвесторів, висадили понад 12 700 кущів лохини та облаштували систему крапельного зрошення.

На перший врожай ягід, за словами Миколи Гришука, очікують вже за два роки. Тимчасом працюватимуть над логістикою продажу вирощеного, розмноженням лохини та налагодженням співпраці з новими інвесторами. Опікуватися процесом буде комунальне підприємство “Добробут Захід”.

Це підприємство, як повідомив виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук, стане оператором агрохабу. Його працівники допомагатимуть охочим втілювати різні аграрні ініціативи та супроводжувати процес вирощування тих чи інших сільськогосподарських культур.

“У концепції агрохабу було передбачено різні культури. Готуємо зараз інвестиційні тизери на квасолю, шафран, спеції. Не будемо обмежуватися ягодами”, – розповів Ігор Мельничук.

За його словами, у П’ядицькій ТГ є добрий потенціал для розвитку агрохабу, бо вона має вигідне територіальне розміщення, багаті природні й трудові ресурси. Агрохаб у П’ядицькій громаді – перший, який запрацював на Прикарпатті.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry