“Локальна історія”. Франківцям презентували новий історичний глянцевий журнал (ФОТО)
25 Жов, 2018 13:18
У середу, 25 жовтня, у Франківську команда проекту “Локальна історія” презентувала перший номер свого глянцевого історичного журналу.
За словами координатора проекту “Локальна історія”, від ідеї журналу до його першого накладу пройшло 9 місяців. Проте їм передували ще п’ять років, які існує проект “Локальна історія”. За ці п’ять років команда дослідників записала аудіо- та відеоспогади більше п’ять тисяч старожилів, зібрала близько 30 тисяч унікальних старих родинних світлин.
Віталій Ляска, головний редактор журналу, каже, що видання має просвітницьку мету.
“Наразі наші читачі схвально реагують на такі речі, а якщо є довіра читачів, – то це головне. Журнал наш розповідає про три виміри: вимір села, Галичини й України. Наприклад, в першому номері, крім усього іншого, ми подаємо унікальні світлини західного дитячого садка. Це дуже цікаво”, – додає Віталій Ляска.
За словами випускової редакторки Інни Березніцької, журнал намагалися зробити доступним для кожного українця.
“Для нас була важливою культура мови, культура слова, інфографіка. Ми поєднуємо архівні унікальні світлини і сучасний контент. Маємо групу дослідників, які їздять по селах, записують історії бабусь і дідусів, і такі матеріали несуть особливу цінність”, – каже Інна Березніцька.
Більд-редакторка Катерина Москалюк додає, що особливу роль у виданні грає фотографія.
“Вона, як певний гачок, за який можна зачепитися. Тому в нас багато фотографій, як давніх, так і сучасних. Дослідники вивчали архіви прикарпатців і знайшли там багато цікавого. Зі світлинами картина локації, про яку ми пишемо, стає повнішою”.
Журнал “Локальна історія” виходитиме кожного місяця. Придбати його можна в Інтернеті на сайті www.localhistory.org.ua та в книгарнях міста
Довідково: проект «Локальна історія», який реалізовує Українська Галицька Асамблея (УГА), стартував у 2013 році. Метою діяльності є дослідження минулого крізь призму історії окремих місцевостей, міст та сіл. У рамках проекту проводиться збір свідчень автохтонів, які були сучасниками і очевидцями важливих історичних подій минулого століття. Проводиться аудіо- та відеофіксація спогадів старожилів, переведення на електронні носії та відновлення давніх світлин і документів.