Лондон показав новітню лазерну систему ППО DragonFire. Точність – влучання у монету за кілометр
19 Січ, 2024 21:20
![Лондон показав новітню лазерну систему ППО DragonFire. Точність – влучання у монету за кілометр](https://galka.if.ua/app/uploads/2024/01/webp_large.webp.webp?x57560)
Міністерство оборони Великої Британії протестувало високопотужну лазерну зброю DragonFire для боротьби з повітряними цілями. Як зазначається, цей лазер має високу точність і низькі довгострокові витрати.
Про це розповіли в Міністерстві оборони Великої Британії, інформує “Галка” з посиланням на “Громадське”.
Радіус дії DragonFire є засекреченим. Але це зброя прямої видимості, і вона може уражати будь-яку видиму ціль, зазначає міністерство.
DragonFire використовує британську технологію, щоб направляти потужний лазер на великі відстані. Точність еквівалентна влучанню у монету з відстані в кілометр.
Британське оборонне відомство зазначає, що ця зброя може уражати цілі зі швидкістю світла, щоб прорізати ціль, що призводить до пошкодження конструкції або до «більш вражаючих результатів, якщо націлена боєголовка».
![](https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/img.hromadske.ua/posts/320759/dragonfirejpg/large.jpg)
Випалювання лазером протягом 10 секунд в еквіваленті коштує як використання звичайного обігрівача протягом години. Так, DragonFire має потенціал стати недорогою альтернативою ракетам під час виконання певних завдань. Вартість одного пострілу оцінюють у менш ніж 10 фунтів стерлінгів (475 гривень).
Система озброєння DragonFire є результатом спільних інвестицій британського Міноборони та промисловості у розмірі 100 мільйонів фунтів стерлінгів. У 2017 році Дослідницька програма головного наукового консультанта Міністерства оборони уклала контракт на суму 30 мільйонів фунтів стерлінгів із консорціумом DragonFire для демонстрації потенціалу LDEW.
У проєкту вже була серія «дуже успішних випробувань». Спираючись на це, Міноборони Великої Британії оголосило про намір фінансувати багатомільйонну програму для переведення технології з дослідницького середовища на поле бою.
Останнє випробування було спонсоровано організацією та стратегічними програмами Міністерства оборони США з питань оборонної науки та техніки (DST) за підтримки багатьох інших урядових відомств.