Луганськ на межі гуманітарної катастрофи: немає світла, води, зв’язку, бензину та газу

Автор: Турій Роман

02 Aug, 2014 14:19

Поділитись публікацією
Луганськ на межі гуманітарної катастрофи: немає світла, води, зв’язку, бензину та газу

Луганський міський голова Сергій Кравченко заявляє, що ситуація в місті критична, воно на межі гуманітарної катастрофи.

“Луганськ в повній блокаді та ізоляції. Сьогодні, незважаючи на всі труднощі, ми докладаємо максимум зусиль і шукаємо варіанти вирішення проблем. З кожним днем ситуація посилюється, сьогодні вона просто критична. Зі свого боку як Луганський міський голова хочу запевнити городян: я залишаюся з містом і буду робити все від мене залежне, щоб підтримувати його життєдіяльність”, – цитує слова Кравченка прес-служба Луганської міської ради в суботу.

У повідомленні підкреслюється, що керівництво міста, аварійні та комунальні служби, ДСНС робили все, щоб мінімізувати наслідки воєнного часу.

“Те, що відбувається сьогодні в Луганську складно назвати АТО – це справжнісінька війна, яка забрала більше ста життів мирних жителів, зруйнувала житлові будинки, об’єкти соціальної сфери, перекреслила тисячі людських доль… сьогодні, через кілька місяців, місто в результаті блокади й безперервних обстрілів знаходиться на межі гуманітарної катастрофи”, – підкреслює прес-служба міськради.

На сьогодні в Луганську немає світла, води, зв’язку та інтернету, бензину, дизпалива і газу.

“Постачань немає, запаси вичерпані, нічим заправити машини швидкої допомоги, аварійних і комунальних служб, ДСНС, міський громадський транспорт, автомобілі, які доставляють хліб і продукти харчування. Навіть ті, хто готовий ризикувати своїм життям і сідати за кермо, сьогодні не може це зробити через те, що машини немає чим заправити”, – підкреслюється в повідомленні, пише газета.юей.

Міськвлада також повідомляє, що через тривалу відсутність електроенергії продукти харчування зіпсувалися.

“Постачань в місто продукції немає. Асортимент скорочується з кожним днем. Магазини закриваються, в багатьох об’єктах роздрібної торгівлі спостерігаються черги і ажіотажний попит на продукцію. Незважаючи на труднощі, триває виробництво хліба, працює м’ясокомбінат, молокозавод припинив роботу через відсутність поставок сировини”, – йдеться в повідомленні.

Прес-служба також зазначає, що водопровідна вода вже більше тижня не знезаражується, а придбати бутильовану воду практично неможливо.

Вивіз ТПВ в Луганську “на сьогоднішній день знаходиться під дуже великим питанням”. Крім того, в місті не виплачуються пенсії і зарплати.

“Казначейство не працює, банки закриті, готівки в місті практично немає. Люди, які залишилися в місті, продовжують забезпечувати його життєдіяльність, лікують хворих і поранених, сьогодні не мають засобів до існування. Зарплату вони отримали мінімум місяць тому, по деяких підприємствах заборгованість становить два і більше місяця. Без копійки грошей залишилися пенсіонери, які не можуть придбати самий елементарний запас продуктів”, – інформує прес-служба.