Львів’янин став першим українцем з паспортом без сторінки російською мовою

Автор: Турій Роман

24 Лис, 2014 16:15

Поділитись публікацією
Львів’янин став першим українцем з паспортом без сторінки російською мовою

Львівський адміністративний суд ухвалив рішення, згідно з яким викладач Львівського університету імені Франка Святослав Літинський повинен отримати новий паспорт громадянина України, але без другої сторінки, яка дублюється російською мовою.

Святослав Літинський через суд домагався, щоб міграційна служба видала йому внутрішній паспорт лише українською мовою, пише «Радіо Свобода».

У чоловіка пошкоджено паспорт громадянина України, а Франківський районний відділ державної міграційної служби у Львові відмовився йому видавати новий документ без другої сторінки, перекладеної на російську мову.

Львів’янин назвав це порушенням чинного законодавства і звернувся з позовом до суду, який задовольнив його заяву, зобов’язавши районний відділ міграційної служби видати чоловікові паспорт лише українською мовою.

Представник міграційної служби заявив, що установа буде оскаржувати рішення суду.

«Апеляція може розглядатися і рік, враховуючи великі черги. А за цей час питання львів’янина втратить свою актуальність. Тому що Україна планує ввести біометричні паспорти вже за законом «Про єдиний державний демографічний реєстр», – заявив юрист Дмитро Гудима.

Щоб виконати судове рішення перш МВС має скасувати інструкцію щодо процедури оформлення паспорта громадянина України.

У міграційній службі Львівської області пояснюють, що оформляють паспорти громадянина України, згідно з постановою Кабміну від 1994 року, де затверджено бланк паспорта. Два роки тому МВС наказом затвердило процедуру оформлення паспорта, де дані про людину крім української вносять і російською мовою.

Нагадаємо, роком раніше Літинський подав до суду позов проти світового виробника пральних машин за російськомовні написи на кнопках. У результаті суд він виграв, а виробник надписав кнопки на пральних машинах українською мовою.