Львівська сім’я передала бібліотеці Рожнятова близько сотню цінних історичних книг (ФОТО)

Автор: Застава Максим

03 Чер, 2019 08:04

Львівська сім’я передала бібліотеці Рожнятова близько сотню цінних історичних книг (ФОТО)

Днями Рожнятівській центральній районній бібліотеці родина Ігоря Костюка, що мешкає у Львові, подарувала підбірку видань з власної великої домашньої бібліотеки. Серед сотень подарованих книг – цінні історичні матеріали, що пов’язані з історією Рожнятова минулого століття.

Тут є багатотомники, серійні видання, літературно-художні журнали, антології, зібрання творів, посібники, пише “Галка” з посиланням на прес-службу Рожнятівської РДА.

Майже усе своє свідоме життя родина Костюків, віддаючи цій справі всю свою енергію, по крупинках збирає інформацію, що пов’язана з просвітництвом, духовною спадщиною, національно-визвольною боротьбою в Галичині зокрема та українського народу загалом.

Значна частина подарованих матеріалів, серед яких є і рукописні матеріали, листи, нотатки, стосуються історії та становлення в Рожнятові греко-католицької парафії. Особливу цінність складають фотографії, краєзнавчі матеріали.

Серед книг, подарованих меценатами зі Львова, заслуговують на увагу видання, в яких розкрито трагічну долю української інтелігенції. Не залишать байдужими книга Семена Підгайного «Українська інтелігенція на Соловках. Недостріляні», яка викриває злочинну політику кремлівських авантюристів у побудові «комуністичного раю», що обернулося справжнім пеклом для багатьох націй.

Яскраві картини життя передвоєнної Галичини постають у двотомнику Романа Волчука «Спомини з передвоєнного Львова».

Чималу частину подарованої бібліотеки становлять видання на польській мові, серед яких вражає повнотою документальних та фактографічних документів періоду 1941-1945 рр. трьохтомник «Wielka koalicja».

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry