Львівський аеропорт може відновити свою роботу

Автор: Застава Максим

07 Jun, 2023 21:30

Поділитись публікацією
Львівський аеропорт може відновити свою роботу

Міжнародний аеропорт “Львів” імені Данила Галицького може відновити свою діяльність як гуманітарний коридор.

Читайте також: Вночі над західними областями ППО знищила дві ворожі крилаті ракети

Про це заявив керівник Львівської ОВА Максим Козицький після підписання програми ЄС “Механізм “Сполучення Європи” віцепрем’єром Олександром Кубраковим та комісаром ЄС з питань транспорту Адіною Велян, пише “Укрінформ”.

“Ми обговорили можливість відкриття львівського аеропорту. Це одна з важливих речей, яку ми дуже чекаємо. Ми надіємося, що так як наразі є зерновий коридор, може бути і гуманітарний, забезпечений ЄС”, – додав Козицький.

Він додав, що завдяки програмі від ЄС збільшать кількість пунктів пропуску в області, а також покращать автомобільну та залізничну інфраструктуру.

Як відомо, український віцепрем’єр-міністр Олександр Кубраков і єврокомісарка з питань транспорту Адіна Велян у вівторок у Львові підписали угоду про участь України у програмі ЄС “Механізм “Сполучення Європи” (Connecting Europe Facility, CEF).

Угода дозволить українським підприємства подавати заявки на фінансування від ЄС для проєктів, які становлять спільний інтерес у транспортній, енергетичній та цифровій сферах і покращуватимуть сполучення України з її сусідами з ЄС.

Загальний бюджет фонду на 2021-2027 роки перевищив 33 мільярди євро, наразі там залишилось близько 21 млрд євро.

Фінансування проєктів у межах CEF передбачає, що половину вартості компенсує країна-заявниця за рахунок власних джерел чи міжнародних фінансових організацій, а 50% фінансування забезпечується програмою.

Теги: