Любіть Україну, як любив її він: пам’ять Романа Гурика вшанували в Івано-Франківську (ФОТО)

Автор: Застава Максим

02 Oct, 2020 10:52

Поділитись публікацією
Любіть Україну, як любив її він: пам’ять Романа Гурика вшанували в Івано-Франківську (ФОТО)

На території Прикарпатського національного університету, біля Обеліска студентам і викладачам, які загинули у боротьбі за незалежність України, вшанували пам’ять героя Небесної сотні Романа Гурика.

Читайте також: "Творче життя – як крапля роси": у ПНУ презентували збірник про мисткиню Христину Михайлюк (ФОТО)

Десятки студентів, викладачів і просто небайдужих франківців зібралися біля меморіалу другого жовтня – у день, коли Роману Гурику мало виповнитися 26 років, пише “Галка“.

“Це дійсно місце, на яке ми повинні завжди повертатися. Повертатися тому, що людська пам’ять швидко стирається. Ми забуваємо уроки історії, уроки минулого й знову потрапляємо у ті ж пастки”, – каже ректор університету Ігор Цепенда.

Науковець підкреслює, у своєму віці Роман Гурик більш гостро відчував небезпеку. Він був серед студентів, які вирушили на Майдан, адже розумів, що саме в цей час вирішується доля України.

“Сьогодні мало бути патріотом України, вигукуючи “Слава Україні” й співаючи повстанські пісні. Сьогодні важливо отримувати знання, тому що патріот повинен бути високоосвіченим. Патріот своїм знанням творить долю Україну”, – звернувся до студентів Цепенда.

Мати Героя Ірина Гурик ділиться, з одного боку цей день веселий, а з іншого сумний. Адже Роман Гурик разом з родиною мав святкувати День народження, але його вже ніколи не буде.

“Хочу звернутися до молоді, йдіть до своєї мети, незважаючи ні на що. Любіть Україну, як любив її Роман і все буде добре. Бажаю великого здоров’я та рухатися вперед”, – звернулася до молоді Ірина Гурик.

Як відомо, 19-річний студент Прикарпатського національного університету Роман Гурик загинув від пострілу снайпера 20 лютого 2014 року під час Майдану на вулиці Інститутській.