Людей взяв у “заручники” черговий франківський забудівник

Автор: Сидорчук Василь

16 Jul, 2014 10:02

Поділитись публікацією
Людей взяв у “заручники” черговий франківський забудівник

Виконавчий комітет міської ради учергове відмовився від присвоєння поштової адреси новобудові по вулиці Мазепи 35 в Івано-Франківську. Члени виконавчого комітету мотивували своє голосування невиконанням з боку забудівника окремих зобов’язань. 

Читайте також: На Пасічній роками анонсували будівництво пожежного депо. Насправді там буде новобудова, – розслідування Галки

Підставою для будівництва по вулиці Гетьмана Мазепи, 35 стало рішення від квітня 2006 року, за яким нежитлове приміщення “Будинку вчителя” з балансу управління освіти передавалося на баланс приватного комерційного підприємства “Ресурс-Захід”.

Рішенням сесії міської ради від 16.10.2008 р. ПКП “Ресурс-Захід” було дано дозвіл на складання проекту землеустрою та дозволено передачу земельної ділянки в оренду під будівництво багатоквартирного будинку за умови укладання угоди з управлінням освіти про передачу 250 кв.м для улаштування “Будинку вчителя”.

Відповідний договір із забудівником 15.04.2009 р. підписав міський голова Віктор Анушкевичус.

У зв’язку зі зміною забудівника в 2012 році міська рада ухвалила нове рішення, за яким затвердила технічну документацію із землеустрою для ПП “Прогрес-Інвест”. Новий забудівник, згідно рішення ради, теж зобов’язувався передати місту замість зруйнованого свого часу “Будинку вчителя” громадські приміщення по вул. Мазепи, 35 площею 250 кв.м.

17 липня цього ж року новий договір з новим забудівником було підписано міським головою. Однак при цьому із договору зникла згадка про додаткові зобов’язання. У підсумку місто так і не отримало ні метра в компенсацію за зруйнований в центрі міста будинок.

 “За чинним законодавством у міської влади залишися єдиний інструмент впливу – присвоєння поштової адреси”, – пояснює секретар міської ради Микола Вітенко. “Нам надзвичайно прикро, що люди не мають змоги оформити свою нерухомість, однак заручником їх зробила нечистоплотність забудівника. І не тільки його”.

Діями окремих посадових осіб міської влади вже зацікавилась прокуратура.

Нагадаємо, що сусідній будинок – Гетьмана Мазепи, 35 а – є теж скандальним будівництвом, яке вже рік перебуває у фокусі уваги. Багатоповерхівка визнана самочинною, справа перебуває в судах.