“Люди – не товар”: в Івано-Франківську організували круглий стіл з протидії торгівельного рабства

Автор: Турій Роман

22 Лют, 2017 13:32

Поділитись публікацією
“Люди – не товар”: в Івано-Франківську організували круглий стіл з протидії торгівельного рабства

Сьогодні, 22 лютого за підтримки Департаменту соціальної політики ОДА та благодійного фонду «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» організували круглий стіл на тему «Від влади до громади: комплексний підхід до формування ефективної державної політики з протидії торгівлі людьми в Івано-Франківській області».

Читайте також: Можна цю кількість помножити на десять, - медик про ВІЛ-інфікованих в області (ФОТО)

Згідно даними представника Міжнародної організації з міграції в Україні, Анни Чернявської, найбільше людей постраждало від трудового рабства – 94%, 4% зазнали сексуального рабства, та близько 2% залучені до жебрацтва.

За статистикою основними жертвами работоргівлі стають молоді люди із 16 до 35 років, 60% з них чоловіки та 40% жінки. Основними країнами призначення торгівлі українцями є Росія (6 178 осіб), Польща, Туреччина, Чехія, Італія, ОАЕ, Німеччина, Ізраїль та Греція – інформує “Галка”.

Директор БФ”Карітас Івано-Франківськ УГКЦ” Володимир Чорній зазначив:

“На жаль сьогоднішня ситуація в країні не спонукає до того, щоб люди залишалися в Україні, люди стараюся виїхати із країни і не завжди легально, що тільки збільшує їхній ризик потрапити в рабство. Починаючи з 2012 року до нас за допомогою звернулися 18 осіб, 13 із них встановлено статус постраждалих в торгівлі людьми . Цей статус передбачає надання соціальної, медичної, психологічної а також матеріальної допомоги яка починаючи з 2017 становить З прожиткових мінімуми.”

Для запобігання торгівлі людьми на 2017 організатори планують провести широку інформаційну кампанію яка включає в себе проведення різноманітних навчальних семінарів та заходів, запуск онлайн та ТВ-реклам, проведення виховних робіт в школі, залучення уваги ЗМІ та розповсюдження 50 тисяч постерів, флаєрів, бігбордів тощо.

Для проведення такої інформаційної кампанії є потреба у виділенні 180 000 гривень.

Текст: Христина МИКИТЧУК