Люди Порошенка чомусь збирають дані іванофранківців (ФОТО + ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

03 Жов, 2014 18:10

Люди Порошенка чомусь збирають дані іванофранківців (ФОТО + ВІДЕО)

2 жовтня в одному з районів Івано-Франківська спостерігачі ОПОРИ зафіксували факт збору особистих даних виборців, що є порушенням закону “Про захист персональних даних виборців”.

Читайте також: Велика Палата ВСУ задовольнила апеляційні скарги Вірастюка, ЦВК і партії "Слуга народу"

Жінка. котра стукала у двері будинків, представлялась працівником Єдиного розрахункового центру (комунальна структура, яка заміняє ЖКГ) і питала у мешканців їхні прізвища, та скільки людей з кожної квартири збираються голосувати. Дані записувала в спеціальний журнал. Увагу спостерігача ОПОРИ, в квартиру якого також постукала жінка, привернуло те, що вона записувала дані ручкою з написом “Блок Петра Порошенка. Час єднатись”. У журналі навпроти кожної квартири було записано прізвище мешканців або зроблено напис “померли”, а також вказувалась кількість осіб, які сказали, що підуть на вибори.

Спостерігач попросив жінку представитись і спитав , для чого вона каже неправду, адже комунальна структура ЄРЦ не займається збором даних про те, хто збирається голосувати. Жінка назвалася Ларисою Любимовою і сказала що її найняв ЄРЦ. Порадила передзвонити туди і запитатись, якщо їй не вірять. ОПОРА так і зробила. Руслана Василюк, виконавчий директор ЄРЦ заперечила причетність ЄРЦ до збору персональних даних виборців і запевнила, що комунальна структура не наймала людей з такою метою.

Спостерігач наздогнав псевдопредставницю ЄРЦ у сусідньому будинку. Вона випитувала у старенької бабусі її прізвище і чи справді та піде голосувати. В цей момент спостерігач зауважив, що жінка не має права збирати персональні дані і що вона збрехала про свою роботу в ЄРЦ. На відеокамеру жінка зізналася, що вона справді не працює в ЄРЦ і згодом визнала, що вона веде записи, бо мусить відзвітуватись перед Блоком Петра Порошенка. Жінка вважає, що в зборі персональних даних немає нічого поганого і вона агітує. На завершення розмови дівчину, яку ходила по квартирах разом із цією жінкою витягла з пакета агітку від Блоку Петра Порошенка, на одному боці якої був портрет мажоритарника від Блоку, кандидата по округу №83 нардепа Олександра Шевченка (позафракційний, став нардепом у 2014 році, балотується до ВР втретє). Цікаво, що ці агітки Любимова під час опитування людей тримала в пакеті і не роздавала, а також не повідомляла, що вона є агітатором від Блоку Порошенка.

У виборчому штабі кандидата Олександра Шевченка пояснили, що збором персональних даних виборців не займаються. В обласному виборчому штабі Блоку Петра Порошенка спочатку також спростували причетність Блоку до збору персональних даних.

“Ми не збираємо дані виборців,тим більше силами агітаторів, не роздаємо подарунки. Я підтримую позицію Петра Порошенка про те, що вибори мають бути чесними, — зауважив у розмові з ОПОРОЮ керівник обласного штабу Анатолій Матвієнко. – Якщо це хтось з мажоритарників собі організував, то він отримає по руках. Якщо це ініціатива агітатора — з ним треба буде попрощатись”.

Згодом Анатолій Матвієнко додав, що Лариса Любимова є у списку агітаторів штабу Блоку Петра Порошенка, але заперечив, що вона збирає дані за вказівкою Штабу.

“Агітатори не мали завдання збирати персональні дані виборців. Вони отримали вказівку дізнатися, хто з людей негативно ставиться до Блоку та до кандидата, а хто прихильно чи сумнівається, щоб потім під час агітації не витрачати час на ті квартири, де люди мають до нас якийсь негатив. Для цього вона могла собі сама робити якісь записи, щоб знати в які квартири потім заходити, а в які ні. В будь-якому разі, це не система, а помилка конкретного агітатора”, — наголосив Матвієнко.

 Прокоментували ситуацію і в самій ОПОРІ:

“На факти збору персональних даних виборців спостерігачі ОПОРИ звертають особливу увагу, оскільки практика спостереження за виборами показує, що збір персональних даних разом із інформацією про майбутню явку виборців на дільницю може бути частиною маніпулятивної виборчої технології, — наголошує Іван Маруняк, координатор ОПОРИ на Прикарпатті. – Як приклад використання такої інформації в маніпулятивних цілях можу навести таку технологію спотворення результатів голосування як «хустинка» або «синій светр». Суть цієї технології, якщо не вдаватись у деталі, полягає у виявленні виборців, які не прийдуть голосувати, щоб в день голосування замість них вкинути бюлетені у виборчі скриньки. Щодо зафіксованого факту, то наразі не робимо жодних ствердних висновків, але надалі продовжуватимемо прискіпливо стежити за подібними фактами і звертаємо увагу виборчих штабів на те, що не можна здійснювати збір персональних даних громадян без їхньої згоди.”

.

ОПОРА нагадує: відповідно до ст.11 Закону України “Про захист персональних даних, згода суб’єкта персональних даних (особа, чиї дані збираються) є однією з підстав для збирання персональних даних. Згода суб’єкта персональних даних – це добровільне волевиявлення фізичної особи (за умови її поінформованості) щодо надання дозволу на обробку її персональних даних відповідно до сформульованої мети їх обробки, висловлене у письмовій формі або у формі, що дає змогу зробити висновок про надання згоди. Відповідно, для збору персональних даних потрібно поінформувати суб’єкта, що здійснюється збір його персональних даних та попросити дозволу. Якщо людей не інформували, що збирають їх персональні дані і не просили на це дозволу, це порушення ЗУ “Про захист персональних даних”.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...