Люди, які брали кредити в валюті, нічим не особливі – Власенко

Автор: Турій Роман

29 May, 2014 14:43

Поділитись публікацією
Люди, які брали кредити в валюті, нічим не особливі  – Власенко

Юрист Сергій Власенко вважає, що люди, які пікетують сьогодні ВР і вимагають, щоби був прийнятий закон із приводу валютних кредитів, нічим не особливі.

Читайте також: Тимошенко стала доларовою мільйонеркою

Про це Власенко написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

За його словами, позичальники мали усвідомлювати той факт, що вартість іноземної валюти може зростати, значить, є якість ризики.

«Цих людей ніхто не примушував брати кредити у валюті. Це був їх вибір. Зрозуміло чому вони брали ці кредити в валюті, бо думали, що вони самі досвідчені і їм краще платити 11-14% річних, ніж 27-30 % як по кредитам у гривні. Питання: якщо їх кредити будуть перераховані по курсу, меншому ніж зараз, вони не хочуть доплатити різницю в 16 % річних? До речі, якщо мова йде про п’ять років, то доплата буде 80 %, що нівелює різницю в курсі. Чи готові ці люди в подальшому платити “гривневі” відсотки по своїх кредитах чи вони хочуть лише зафіксувати курс і продовжувати платити по 11-14% річних», – пише Власенко.

Окрім того, він не розуміє, чому люди, які брали кредити в валюті тепер повинні бути в кращих умовах ніж мільйони тих, хто брав кредити в гривні під 30%.
«Коли ми покінчимо із цією споживацькою ідеологією? Мені це нагадує приклад із страхуванням автомобіля: один застрахував (взяв кредит у гривні), сплатив за це гроші, але їздить спокійно і, навіть якщо щось трапляється, всі його витрати покриває страховка. А другий не придбав страховку, потрапив в аварію і тепер каже: У мене пошкоджена машина, грошей на іншу немає, то заплатіть замість мене за ремонт», – пише Власенко.

Окрім того, він додає, що це не позиція партії «Батьківщина», а його власна позиція.

Теги: