Люди заражають котів тривожністю та стресом

Автор: Єва Жасминова

21 Лют, 2019 23:53

Люди заражають котів тривожністю та стресом

Англійські дослідники з’ясували, що тривожний стан людей і ознаки стресу передаються їхнім котам і кішкам.

Дослідники з англійського Університету Ноттінгем Трент під керівництвом Лорен Фіни вирішили перевірити, як люди впливають на домашніх тварин. Для цього вони опитали 3331 власника кішок у Великобританії про їхнє власне здоров’я та фізичний, а також психічний стан їхніх вихованців.

Результати виявилися показовими. Господарі-невротики частіше повідомляли про те, що їхні тварини хворіють, проявляють агресію або страх, мають надлишкову або недостатню вагу. А ось більш урівноважені господарі зауважили, що їхні кішки та коти не страждають від ожиріння або недоїдання, не схильні до агресивної або тривожної поведінки та люблять знаходитися серед людей.

За результатами дослідники зробили висновок, що характер і настрій людини впливають не тільки на його відносини з вихованцем, а й відбиваються на його психіці.

«Як правило, коли мова йде про домашніх тварин та їхній добробут, набагато більше уваги приділяється впливу фізичного середовища (наприклад, житло, харчування і тощо), ніж соціального», – пояснила авторка дослідження Лорен Фінка.

 

Джерело

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!