Людина має бути мотивована: у Франківську вчитимуть, як працювати з тими, хто вчиняє насильство у сім’ї
19 Вер, 2017 16:54
19 вересня відбулася прес-конференція «Корекційна програма для чоловіків, які вчиняють насильство або знаходяться у групі ризику».
Читайте також: Підопічні франківського геріатричного пансіонату відвідали музей Степана Бандери (ФОТО)
“Мабуть, найбільш проблема насильства, яка у нас є, – насильство в сім’ї. На сьогодні впродовж півроку надійшло 440 звернень про насилля у сім’ї, 409 з них – над жінками”, – зазначив на початку заходу виконуючий обов’язки директора департаменту соціальної політики Віталій Яворський.
Тому від завтра, з 20 вересня, в Івано-Франківську відбуватиметься триденний семінар, на якому готуватимуть фахівців з районів до роботи з насильниками за комплексною програмою.
“Це програма дозволяє фахівцю покроково працювати з групою кривдників. Але спочатку має бути психологічна діагностика: чи можемо і чим можемо допомогти цій людині. Коли у світі стикаються з кривдниками, виділяють 5 пунктів: алкозалежні, наркозалежні, психічно хворі, з систематично агресивною поведінкою та з дитячими психологічними травми. З першими трьома групами програма не працює – вони спочатку мають пройти лікування. Людина має бути мотивована, зацікавлена, хто хоче змінитися і готовий працювати”, – сказала провідна психологиня з Києва Валентина Бондаровська.
Проблемою домашнього насильства є те, що недосконале законодавство. Перша заява про насильство у сім’ї “карається” попередженням, друга – штрафом – 171 гривню, розповів представник поліції. Аби ситуація змінилася, присутні вважають, що потрібна ратифікація Стамбульської конвенції, яка передбачає кримінальне покарання за насильство у сім’ї, заборону підходити до жертви тощо, передає Галка.
“Людина буде знати, що це злочин, що це не минеться, що є вихід”, – сказала психологиня.