«Людина з довгою тінню»: франківців запрошують на прем’єру сюрреалістичної драми 16+ (ФОТО)

Автор: Застава Максим

12 Тра, 2021 11:44

Поділитись публікацією
«Людина з довгою тінню»: франківців запрошують на прем’єру сюрреалістичної драми 16+ (ФОТО)

У Франківському драмтеатрі готують прем‘єру – сюрреалістичну драму 16+ «Людина з довгою тінню» за творами та листами Франца Кафки.

Читайте також: У Франківську дискутували, як креативна економіка сприяє розвитку міста (ФОТО)

Про особливості вистави розповіли 12 травня на пресконференції у драмтеатрі, пише «Галка».

Прем‘єра драми «Людина з довгою тінню» запланована на 15 та 16 травня. Її покажуть на камерній сцені театру.

За словами директора Франківського драмтеатру Ростислава Держипільського, Франц Кафка – загадковий письменник, а його проза – однозначно висока література.

«Він відмовився від раціонального пізнання світу і вважав, що лише інтуїтивне сприйняття вірне. Акторам таке світобачення близьке. Його феномен намагаються розгадати провідні літературознавці світу. Ми теж спробували це зробити – на сцені, а це завжди захопливо. Відповідально. Складно – і тому дуже цікаво для акторів і режисера. Думаю, глядач теж отримає інтелектуальну насолоду», – каже Держипільський.

Режисер-постановник вистави Назарій Панів зазначив, що сам Кафка називав себе «людиною з надто великою тінню».

«Жанр – сюрреалістична драма. Бо Франц Кафка дуже різний, і навіть в межах одного твору є і сюрреалізм, і реалізм, і абсурд водночас. Саме у нашій роботі найбільша ставка на сюр. Саме сюр найяскравіше увиразнює метання та блукання Кафки «між світами». Глядач, який не знайомий з його творами, не відчуватиме складності. Він буде бачити письменника Кафку як персонажа й ототожнювати його з геніальним письменником. Наша робота – це про прихований від усіх, і навіть від свідомості самого автора, світ його страхів, бажань і крихкої нерішучої любові», – розповів Панів.

Назарій Панів вирішив взяти за основу майбутньої постановки: 8 робочих зошитів автора, романи «Процес» і «Замок», оповідання «Майстер голоду» і «Перевтілення», його листи, заповіти та щоденники. Загалом – 1614 сторінок тексту.

Творча група вистави – невелика: режисер, художниця, хореограф і два актори – Ірина Бенюк та Юрій Хвостенко – які втілюють на сцені 12 персонажів.

Артистка Ірина Бенюк, яка гратиме на сцені 9 персонажів з 12, каже – Франца Кафку ще досі не пізнали:

«Він любив лежати вдома на ліжку. Наче розбирати час на іони. Він не депресант, він такий митець. І наша драма як кіно. А мої 9 персонажів будуть усі зовсім різними».

«Ця історія про його стосунки з жінками, батьками та іншими. Вийшло не депресивно, як багато хто може подумати, а навіть комічно-еротично», – додав заслужений артист України Юрій Хвостенко.