Люстра і габарити кімнати: як вибрати модель, яка буде гармонійно виглядати у приміщенні?
18 Лют, 2020 18:42
Підбір люстри – одне з найважливіших питань, оскільки вона не лише слугує джерелом світла, а й значно впливає на загальний вигляд кімнати.
Асортимент стельових світильників сьогодні, без перебільшень, величезний – ознайомитись із всім розмаїттям можна детальніше тут чи на інших сайтах. Але, щоб пристрій став гармонійною частиною інтер’єру, необхідно зробити вибір з урахуванням багатьох нюансів, в тому числі – відповідності розміру світильника і особливостей приміщення.
Основні вимоги для створення балансу
В першу чергу слід врахувати висоту стелі. Якщо вона висока, підійде масивна люстра з багатьма лампами. Для низької стелі кращим варіантом стане більш компактний екземпляр з нешироким абажуром на одну лампу, або з кількома невеличкими плафонами на 3 – 4 лампи.
Таке ж правило діє стосовно площі кімнати і розмірів світильника. Чим просторіше приміщення, тим більшими розмірами має відзначатись люстра, і навпаки. Однак, у другому випадку пристрій не повинен бути надто малим, щоб не «губитись» на фоні обстановки.
Також необхідно враховувати ту кількість світла, яку здатна видати люстра. В кімнатах невеликої площі можна обійтись одним лише стельовим світильником, а от для просторих кімнат варто підібрати люстрі «компанію» − торшери, бра або настільні лампи. Їх екстер’єр може повністю співпадати зі стилістикою люстри, якщо кімната витримана в єдиному дизайні, чи відрізнятись, якщо кімната розділена на зони.
Колір і декор: важливі аспекти
Треба пам’ятати: світлі чи яскраві шпалери сприяють поширенню світла, а темні, навпаки, поглинають значну його частину. Тому чим темніші стіни, тим більше світла має видавати люстра.
Відтінок світильника підбирається до загальної гами інтер’єру, або ж у контрастному кольорі – все залежить від стилістичної задумки.
Декор люстри має суттєвий вплив на візуальне сприйняття простору приміщення. Так, у просторих залах будуть доречними розкішні люстри із кришталем чи багаторівневі конструкції. А в невеликих кімнатах розумно надати перевагу елегантним формам, простим лініям і вишуканому мінімалістичному оформленню.