Люстра і габарити кімнати: як вибрати модель, яка буде гармонійно виглядати у приміщенні?

Автор: Єва Жасминова

18 Лют, 2020 18:42

Люстра і габарити кімнати: як вибрати модель, яка буде гармонійно виглядати у приміщенні?

Підбір люстри  – одне з найважливіших питань, оскільки вона не лише слугує джерелом світла, а й значно впливає на загальний вигляд кімнати.

Асортимент стельових світильників сьогодні, без перебільшень, величезний – ознайомитись із всім розмаїттям  можна детальніше тут чи на інших сайтах. Але, щоб пристрій став гармонійною частиною інтер’єру, необхідно зробити вибір з урахуванням багатьох нюансів, в тому числі – відповідності розміру світильника і особливостей приміщення.

Основні вимоги для створення балансу

В першу чергу слід врахувати висоту стелі. Якщо вона висока, підійде масивна люстра з багатьма лампами. Для низької стелі кращим варіантом стане більш компактний екземпляр з нешироким абажуром на одну лампу, або з кількома невеличкими плафонами на 3 – 4 лампи.

Таке ж правило діє стосовно площі кімнати і розмірів світильника. Чим просторіше приміщення, тим більшими розмірами має відзначатись люстра, і навпаки. Однак, у другому випадку пристрій не повинен бути надто малим, щоб не «губитись» на фоні обстановки.

Також необхідно враховувати ту кількість світла, яку здатна видати люстра. В кімнатах невеликої площі можна обійтись одним лише стельовим світильником, а от для просторих кімнат варто підібрати люстрі «компанію» − торшери, бра або настільні лампи. Їх екстер’єр  може повністю співпадати зі стилістикою люстри, якщо кімната витримана в єдиному дизайні, чи відрізнятись, якщо кімната розділена на зони.

Колір і декор: важливі аспекти

Треба пам’ятати: світлі  чи яскраві шпалери сприяють поширенню світла, а темні, навпаки, поглинають значну його частину. Тому чим темніші стіни, тим більше світла має видавати люстра.

Відтінок світильника підбирається до загальної гами інтер’єру, або ж у контрастному кольорі – все залежить від стилістичної задумки.

Декор люстри має суттєвий вплив на візуальне сприйняття простору приміщення. Так, у просторих залах будуть доречними розкішні люстри із кришталем чи багаторівневі конструкції. А в невеликих кімнатах розумно надати перевагу елегантним  формам, простим лініям і вишуканому мінімалістичному оформленню.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 1
  • like
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...