“Маємо відстояти потреби Прикарпаття”, – нардепи у Франківську обговорюють формування держбюджету-2020 (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

24 Вер, 2019 10:41

Поділитись публікацією
“Маємо відстояти потреби Прикарпаття”, – нардепи у Франківську обговорюють формування держбюджету-2020 (ФОТО)

24 вересня у Франківську стартувало засідання регіональної платформи “Основні аспекти формування держбюджету на 2020 рік в умовах децентралізації”. У ньому взяли участь парламентарі, очільники прикарпатських громад, представники обласної влади та експерти.

Читайте також: Слава Богу, що мають: Марцінків прокоментував багатотисячні зарплати підлеглих

За словами виконавчого директора Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрія Стефанчука нині діалог побудований на документі – проєкті Державного бюджету на 2020 рік, який презентували 15 вересня.

“Цей рік буде перехідним у процесі децентралізації. Тому зараз дуже важлива думка органів місцевого самоврядування та народних депутатів. Керівники громад, на практичному досвіді напрацювали низку пропозицій, тому діалог з парламентарями дозволить їм виокремити ключові закони необхідні для завершення децентралізації та сформувати головний фінансовий документ наступного року – фінансово спроможних громад”, – каже Юрій Стефанчук.

Міський голова Руслан Марцінків подякував нардепам від Прикарпаття за те, що їм у Верховній Раді вдалося відстояти вагомий фінансовий ресурс для місцевих бюджетів – пайову участь – ще на один рік. Також мер звернув увагу на основні проблеми місцевого самоврядування.

“Перша проблема – відміна акцизу на пальне. Для багатьох громад – це великі втрати коштів. Друге – думаю, потрібно відстоювати акциз на тютюн і алкоголь. Це надзвичайно важливий податок і він має залишатися в місцевих бюджетах. Він потрібен для громад. Третє питання – новий адміністративно-територіальний устрій. Ми занепокоєні, аби так не сталося, що добавили до Івано-Франківська понад 20 приміських сіл, а натомість не передбачили коштів на інфраструктуру. Ще одне питання – збереження субвенції “соцекономрозвитку”. Хвилює також недофінансування освіти та медицини. Ще громади хочуть, щоб була збережена субвенція на розвиток. Це давало надію громадам”, – зауважив Марцінків.

Народна депутатка Оксана Савчук зазначила – важливо і дуже добре, що на Прикарпатті є такий діалог між парламентарями та громадами.

“Ми всі об’єдналися заради того, щоб підтримувати нашу область і відстоювати інтереси громади. У Верховній Раді вже створили групу “Друзі Івано-Франківська”. Також об’єднуємося в групу “Друзі Прикарпаття”. Ці об’єднання призначені для того, щоб лобіювати інтереси Івано-Франківська та області. Сподіваюся, ми дружнім колом будемо відстоювати потреби Прикарпаття”, – каже Савчук.

Нардеп Зіновій Андрійович підтвердив, що у діючому скликанні є моноліт народних депутатів від Прикарпаття.

“Ми там для того, щоб ініціювати закони, які би змінювали життя на краще. Треба не забувати, що місцеве самоврядування – це основа основ. Як мінімум, ми маємо зберегти те, що маємо, а далі зробити так, щоб процес децентралізації проходив належним чином”, – каже Андрійович.

Народний депутат Ігор Фріс додав, що спільна командна робота дасть області рухатися вперед.

“Кабмін готовий нас чути, а ми готові працювати”, – підсумував Фріс.