Майже 70% дорослих Заходу України не проходять вакцинацію від дифтерії і правця кожні 10 років (ІНФОГРАФІКА)

Автор: Єва Жасминова

19 Тра, 2021 16:07

Поділитись публікацією
Майже 70% дорослих Заходу України не проходять вакцинацію від дифтерії і правця кожні 10 років (ІНФОГРАФІКА)

Дослідження: Майже 70% дорослих мешканців Заходу України не проходять обов’язкову вакцинацію від дифтерії і правця кожні 10 років.

За даними опитування, що проводилося компанією з соціологічних досліджень Gradus Research у партнерстві з фармацевтичною компанією Санофі в Україні напередодні Всесвітнього тижня імунізації, 67,6% опитаних не вакцинуються від дифтерії і правця кожні 10 років, хоча це потрібно робити згідно із національним календарем профілактичних щеплень.

55,4% респондентів стверджують що причиною цьому є відсутність належного інформування населення про необхідність такої вакцинації, 20,1% — бояться наслідків ймовірних побічних ефектів.
Віра Сем’янчук, педіатр, дитячий алерголог, імунолог, кандидат медичних наук:

«Вакцинація від дифтерії та правця призначена не лише дітям, а й дорослим. Імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років. Тому необхідна ревакцинація».

«У 2019 році у Чернівцях був спалах дифтерії, тоді вакцина від цієї інфекції закінчилася за кілька днів. Тож варто подбати про захист свого здоров’я та здоров’я своїх рідних заздалегідь, допоки вакцина є у наявності» – закликає лікар.

Також опитування показало, що лише 37% мешканців західних областей позитивно ставляться до вакцинації в цілому, в той час, як пандемія COVID-19 спонукала 29,4% респондентів більш ретельно вивчати питання рутинної вакцинації від небезпечних інфекційних захворювань.

Більшість жителів Західного регіону вважають, що до офіційного національного календаря щеплень в першу чергу потрібно додати вакцини від таких хвороб: гепатиту А (56,4%), пневмококової інфекції (35,7%) та менінгококової інфекції (32,6%). До слова, сьогодні щеплення від менінгококової інфекції є рекомендованим та покривається коштом держави для неповнолітніх громадян США та країн Європи через серйозність перебігу хвороби та можливість розвитку хронічних ускладнень.

Віра Сем’янчук, педіатр, дитячий алерголог, імунолог, кандидат медичних наук:

«Менінгококова інфекція — це гостре інфекційне захворювання, збудником якого є бактерія менінгокок. Дійсно, сьогодні в Україні вакцинація від менінгококової інфекції не входить до національного календаря профілактичних щеплень, але відноситься до рекомендованих. Це в жодному разі не означає, що вона не потрібна. Це лише означає, що її не закуповують за державний кошт. Ми, лікарі, закликаємо вакцинуватися від менінгококової інфекції власним коштом, щоб мати захист від цієї інфекції та важких ускладнень як то втрата слуху та зору, ураження головного мозку».

Опитування продемонструвало, що 44,8% опитаних довіряють вакцинам європейських виробників, а також вакцинам, що рекомендовані міжнародними організаціями охорони здоров’я (ВООЗ, ЮНІСЕФ) та готові придбати їх за власні кошти. Водночас 55,2% надають перевагу вакцинації за державний кошт. Разом з цим, чинниками, які мають вирішальне значення для вакцинації, стали наявність якісної вакцини (50,3%) та усвідомлення загрози хвороби (29,3%).

Методологія опитування

В онлайн-опитуванні взяли участь жителі Західного регіону: Львову, Івано-Франківська, Тернополя, Рівного, а також Волинської, Житомирської, Закарпатської та Хмельницької областей. Серед респондентів 49,5% чоловіків та 50,5% жінок. Найбільшу кількість опитаних склали респонденти у віці від 35-44 років — 35,5% та 25-34 роки — 31,6%, 18-24 роки – 15,6% і 45-50 років — 17,3%.

Про Санофі

Зобов’язання Санофі — надавати підтримку людям, які мають проблеми зі здоров’ям. Ми є глобальною біофармацевтичною компанією, для якої здоров’я людей — ключовий пріоритет. Ми запобігаємо хворобам за допомогою вакцин, пропонуємо інноваційні рішення для боротьби з болем та полегшення страждань. Ми завжди поруч з пацієнтами, які мають рідкісні захворювання, та з мільйонами тих, хто живе з хронічними недугами.

Завдяки зусиллям 100 000 співробітників у 100 країнах Санофі перетворює наукові інновації на терапевтичні рішення в усьому світі.

головне фото ілюстративне