Макс Поляков у Топ-30 рейтингу NV: чим займається “космічний” бізнесмен?

29 Лис, 2023 17:52

Поділитись публікацією
Макс Поляков у Топ-30 рейтингу NV: чим займається “космічний” бізнесмен?

Засновник групи космічних проєктів Noosphere Максим Поляков увійшов до рейтингу найзаможніших бізнесменів України 2023 року за версією NV. Серед основних напрямків його діяльності – рішення у галузі дистанційного моніторингу Землі (а простіше – супутники) та наближення перемоги України за допомогою сучасних технологій.

12 місце у Діамантовій тридцятці 2023 за space-підприємцем

Щорічно восени з 2006 року редакція NV аналізує операційні та фінансові показники українських компаній та публікує рейтинг “Золота сотня” найбагатших підприємців. Проте цього року видання зупинилось на тридцяти бізнесменах та їхніх статках.

У перелік найбагатших підприємців Діамантової тридцятки увійшов і представник космічної сфери – український ІТ підприємець та міжнародний інвестор Макс Поляков, засновник компанії Firefly Aerospace. За версією NV, загальна вартість його активів оцінюється в $430 млн. Таким чином, Поляков займає 12-ту сходинку у рейтингу.

найзаможніші люди країни у 2023 році

 

Noosphere, Firefly Aerospace та ракети з українським корінням

Космічні бізнеси Макса Полякова можуть слугувати прикладом того, як потрібно будувати високотехнологічні проєкти в Україні та за її межами. Заснований Поляковим Noosphere Ventures активно інвестує у технологічні стартапи, зокрема, у сфері космічних технологій. У 2017 році Максим Поляков купив Firefly Aerospace, американську space компанію, що тоді перебувала на межі банкрутства, і фактично перебудував її “з нуля”, зробивши успішною. Під керівництвом Макса Полякова компанія отримала другий шанс, розробивши оновлену версію ракети Alpha та провівши перший тестовий пуск. Сьогодні Firefly розробляє та запускає ракети-носії та космічні апарати для малих та середніх вантажів. Компанія вже досягла успіху на ринку, виконуючи успішні пуски та конкуруючи з іншими гравцями у галузі. У вересні 2023 року Firefly Aerospace реалізувала пуск ракети Alpha в рамках місії Victus Nox Космічних сил США, де метою було продемонструвати швидкість виведення супутників на орбіту у випадку потенційної небезпеки для країни. Ця місія викликала великий інтерес, оскільки Firefly Aerospace та команда Victus Nox успішно виконали пуск ракети всього за 27 годин після отримання наказу, хоча план передбачав виконання завдання протягом 60 годин.

міжнародний підприємець Макс Поляков

 

Сузір’я супутників для сільського господарства EOS SAT

Іншим важливим напрямком діяльності Максима Полякова є розробка та запуск EOS SAT, першого у світі сузір’я супутників, спеціально створеного для потреб аграріїв. Перший супутник EOS SAT-1 вирушив на навколоземну орбіту у січні 2023 року. На черзі запуск іще шести. Сузір’я супутників компанії EOSDA (теж заснована Максом Поляковим) відкриє нові можливості для щоденного моніторингу великих територій і забезпечить аграріїв необхідними даними для прийняття обґрунтованих рішень щодо стану угідь, тощо. EOS SAT-1 разом з іншими шістьома супутниками найближчими роками утворять потужне угруповання, здатне здійснювати спостереження за великою частиною земної поверхні, що є важливим для аграрного сектору та екологічного моніторингу.

Супутникові технології як інструмент захисту від російської агресії

Ще однією вагомою сферою діяльності Максима Полякова від початку російсько-української війни є застосування супутникових технологій у розвідці на важкодоступних територіях. Зокрема, у перший тиждень війни компанія EOS Data Analytics (EOSDA), звернулася до міжнародних організацій, що займаються дистанційним зондуванням Землі, із проханням надавати актуальні знімки України та Східної Європи в режимі реального часу. Отримання цих даних сприяло збереженню багатьох життів та більш ефективній обороні суверенітету країни. 

У травні 2022 року Україна  фактично стала власником мультиспектрального оптичного супутника GEOSAT 2 у рамках угоди між EOSDA та GEOSAT 2, що спеціалізується на спостереженні за Землею. Фактично супутник дозволяє отримувати знімки на відстані 100 кілометрів від кордонів України. Це допомагає відслідковувати переміщення ворожої техніки та підсилює розвіддані українських служб. 

Фінансова підтримка обороноздатності України та волонтерські ініціативи

Окрім технологічного внеску, значною є і фінансова підтримка української оборони з боку Макса Полякова. До прикладу, у липні 2022 року підприємець перерахував понад 100 мільйонів гривень на реалізацію проєкту “Армія дронів”. Також Поляков та його компанії активно приєднуються до волонтерських ініціатив. У березні 2022 року він зробив благодійний внесок у розмірі 1 мільйона доларів на рахунок благодійного фонду “ТАПС-Україна”.

Наразі плани підприємця включають продовження інвестицій у розробку власних українських технологій, що наближають нашу перемогу у російсько-українській війні.

 

Партнерська публікація

Читайте також: Стартували перші в Україні змагання з віртуального ракетомоделювання: маленьких франківців запрошують брати участь