«Мале Карпатське коло» та вітрова електростанція: як розвивається Вигодська громада

Автор: Костинюк Олександр

03 Гру, 2021 12:00

Поділитись публікацією
«Мале Карпатське коло» та вітрова електростанція: як розвивається Вигодська громада

Вигодська територіальна громада працює в нових умовах вже більше трьох років. Основним напрямком розвитку місцевої економіки є деревообробна галузь.

На цьому наголосив очільник селищної ради Микола Мацалак, пише «Галка».

За його словами, на території ТГ функціонують декілька потужних бюджетоутворюючих підприємств. Мова йде, зокрема про ДП «Вигодське лісове господарство», підприємство «Уніплит», ТОВ «Унібрук».

Ще одним пріоритетним напрямком для ТГ є розвиток туризму. Микола Мацалак підкреслив, що на території Вигодської громади є унікальні об’єкти рекреаційно-туристичного спрямування, а також зони для кемпінгу та відпочинку.

«Наразі у нас діють 17 об’єктів туристично-рекреаційної сфери та 21 садиба сільського зеленого туризму. Наявні об’єкти, що відносяться до історико-архітектурних та релігійних пам’яток. З найбільших туристичних принад маємо «Карпатський трамвайчик», заповідник «Ширковець», центр спадщини «Вигодської вузькоколійки». Також працюємо над «Малим Карпатським колом»».

«Це потужний проєкт, який розпочався у 2019 році. Він з’єднає три області – Івано-Франківську, Львівську та Закарпатську. Планується побудувати своєрідний новий Буковель, який називатиметься «Рожанка парк» на території Славської ОТГ. Розташування доріг, які будуть вести туди, дуже вигідне для нас. Це фактично розв’язка, і турист може поїхати чи на Закарпаття, чи у Славське, чи у Вигоду. Серед ключових центрів з львівського боку – Славське, Рожанка (Верхня і Нижня), Сколе та Плай, із боку Закарпаття – Пилипець, Ізки, Синевир та Міжгір’я, а з Івано-Франківського – Вигода, Вишків і Буковель. Наша дорога Р-21 уже практично відремонтована, на 97% роботи вже виконані. Вже можемо сказати, що інтенсивність транспорту збільшилася в рази».

За словами головної спеціалістки сектору інвестицій та проєктної діяльності Вигодської громади Тетяни Настасяк, ТГ нині втілює ряд успішних проєктів транскордонного співробітництва. Зокрема, мова йде про ініціативу «Карпатські лісові школи». Мета цього проєкту полягає у підтримці практик збереження лісів у Карпатському транскордонному регіоні шляхом покращення екологічної освіти. Територія реалізації ініціативи охоплює Івано-Франківську область України та повіт Марамуреш Румунії.

Також Тетяна Настасяк повідомила, що в громаді працюють над завершенням інноваційного відкритого освітнього простору для вивчення дикої природи поруч із гідрологічною пам’яткою природи болотом Ширковець.

«Простір обладнаний пішохідними містками, оглядовими вежами, що дозволить ближче, та водночас безпечно для природної пам’ятки, наблизитись до неї відвідувачу. Тут невдовзі також встановлять 15 панелей, що інтерпретують місцеву природу. Розвиток туризму загалом один із пріоритетних напрямів нашої громади», – підкреслила вона.

Також Микола Мацалак додав, що є в планах у Шевченковому побудувати вітрову електростанцію:

«Роза вітрів це дозволяє зробити. Один вітряк уже готовий, ще два завезли вже. Потужність її мала б бути близько 30 мВт. Вартість одного вітряка близько мільйона доларів».

Загалом Вигодська громада завершує рік без боргів, є перевиконання бюджету, але для сильного розвитку ТГ коштів не вистачає.