Мандрівник з Ірландії представив свою “внутрішню подорож” в Івано-Франківську (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

20 Apr, 2016 17:45

Поділитись публікацією
Мандрівник з Ірландії представив свою “внутрішню подорож” в Івано-Франківську (ФОТО)

У галереї “Арт на мур” 20 квітня відкрилася виставка картин Джона Стокса, художника, композитора і письменника з Ірландії. Він мешкав у США, Іспанії, Данії, Польщі, а тепер вже майже рік живе в Івано-Франківську. 

Джон Стокс представив франківцям 12 своїх живописних творів. Роботи є абстрактними, проте у них можна впізнати людей, пейзажі.

“Коли ти подорожуєш, робиш фотографії. Але є ще внутрішня подорож, під час неї виникають картини. Вони не інтелектуальні, вони енергетичні. Ви можете провести час з ними, помедитувати”, – розповів автор.

За його словами, картини він створює у ритуальній манері. Один такий ритуал провів разом з відвідувачами експозиції: вони взялися за руки, заплющили очі і відтворювали різні звуки. Джон Стокс розказав, що це походить з цілительської техніки кіматики.

“Звук – найсильніша річ, яку ми можемо використовувати. Звук може змінювати матерію”, – сказав Стокс. – Коли ми  створюємо прості голосні разом, звук дуже сильний і ми можемо швидше впливати на здоров’я”.

 Джон Стокс сказав, що почувається в Івано-Франківську наче в місці, де він повинен бути, і поки що не планує покидати місто чи подорожувати далі.

“Я дуже щасливий тут. Коли мені доводиться залишати країну кожних три місяці для візи, я не можу дочекатися повернення сюди”, – сказав ірландець.

Теги: