Мандрівникам у Карпати нагадують про мобільний SOS-додаток “Порятунок у горах”

Автор: Турій Роман

03 Лют, 2022 20:40

Поділитись публікацією
Мандрівникам у Карпати нагадують про мобільний SOS-додаток “Порятунок у горах”

Наприкінці 2021 року ТОВ “СІНІТ” та ГО “ЗЕЛЕНА ХВИЛЯ”,  спільно з ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області запустили мобільний SOS-додаток “Порятунок у горах” для туристів, що допомагає в пошуку постраждалих в Карпатах. Все, що потрібно зробити – перед походом в гори завантажити додаток та зареєструватися. 

Поки він доступний для Android, в планах – розробка версії для IOS. Його безкоштовно можна завантажити в Google Play або відсканувавши QR-код. 

Додаток  працює за допомогою GSM-мережі і розроблений так, щоб споживати мінімум заряду батареї. При слабкому покритті мобільної мережі, користувачу потрібно затиснути кнопку “SMS” і додаток автоматично формує повідомлення з координатами, часом та зарядом батареї, яке буде автоматично відправлено рятувальникам за наявності мінімального короткочасного доступу до зв’язку. 

Додаток є частиною великого проекту “Система GPS-моніторингу для вдосконалення безпеки туристів”, який передбачає також технічні заходи та розробку обладнання, що працює за допомогою радіозв’язку та міжнародної MESH-мережі передавання даних.

Зокрема, уже розроблено 20 прототипів трекерів, які туристи та туристичні групи можуть взяти з собою в похід. Пристрої можуть працювати в автономному режимі від внутрішньої батареї до 3 діб, постійно перебувають онлайн та відслідковуються гірськими пошуково-рятувальними підрозділами ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області. 

Також, у рамках проекту, на вершинах Карпатського регіону встановлюють Стаціонарні базові станції для прийому-передачі даних з радіусом дії до 100 км в умовах складного рельєфу і негоди. На даний час уже введено в експлуатацію 5 такий станцій, на черзі – ще дві. Надалі планується подальше подальше розширення мережі. Крім цього, передбачено мобільні базові станції на спецавтомобілях рятувальників та переносні базові станції для рятувальників.

 Нагадаємо, що нещодавно саме завдяки системі GPS-моніторингу рятувальникам вдалося врятувати знайти та врятувати туристів під час здійснення пошуково-рятувальних заходів в районі г. Говерла. 

“Коли ми розпочинали цей проект, то мали на меті зменшити кількість нещасних випадків, що трапляються з туристами в Карпатах, – зазначили одні з ініціаторів проекту. – Завдяки співпраці з гірськими рятувальниками ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області ми змогли апробувати та удосконалити систему. Це хороший приклад того, як громадська ініціатива у взаємодії з державними службами є ефективною і рятує людські життя”.