МАНІПУЛЯЦІЯ: Прикордонники шукають на вокзалах Прикарпаття ухилянтів

Автор: Вадим Войтик

10 Чер, 2024 15:10

Поділитись публікацією
МАНІПУЛЯЦІЯ: Прикордонники шукають на вокзалах Прикарпаття ухилянтів

На залізничних вокзалах Івано-Франківської області організовано чергування прикордонників. Мета – пошук ухильників, які маскуються під туристів. Про це пишуть російські медіа.

“Це пов’язано з тим, що багато [правопорушників, які ухиляються від мобілізації] маскуються під туристів. Під наміром відвідати Говерлу або інші туристичні місця, далі намагаються незаконно перетнути кордон. Наша основна мета – це виявити порушників кордону”, – цитує державне пропагандистське агентство росії слова пресофіцера Чернівецького прикордонного загону Костянтина Лісніка.

Новину підхопили й інші засоби масової дезінформації держави-агресора. 

Насправді

РБК-Україна дійсно наводила цитати з коментаря пресофіцера Чернівецького прикордонного загону Костянтина Лісніка “Медіа агентству АСС”. Однак в оригінальному тексті не йде мова про ухилянтів. 

За словами Лісніка, прикордонники перевірятимуть документи, підстави перебування людини у прикордонних районах й транспорт громадян. У разі відсутності документів можуть звернутись до відповідних реєстрів.

Перевірки можливі на залізничних станціях Ворохта, Татарів і Вороненка. Інформацію про посилене патрулювання на початку червня розмістили чимало медійних ресурсів, зокрема і “Галка”

Наша основна мета – це виявити порушників кордону. Для людей, які не мають проблем з законом, ця перевірка триватиме одну хвилину”, – наголошує пресофіцер.

Якщо людина перебуває у розшуку Нацполіції, працівники прикордонної служби мають право викликати поліцію, яка здійснить адміністративне затримання та доставить військовозобовʼязаного до центру комплектування. 

“Раніше на усіх порушників, які намагались незаконно перетнути кордон, працівники складали протокол про адмінпорушення і відправляли в суд, який вирішував, яке покарання обрати. Зараз чітко прописано, якщо “по лінії ТЦК” людина перебуває у розшуку, прикордонники передають її поліції, а поліція доставляє прямо в ТЦК”, – роз’яснив помічник начальника Чернівецького прикордонного загону Ігор Заруднєв.

Висновок

За офіційними повідомленнями працівників Держприкордонслужби:

  • патрулювання прикордонники проводять лише на трьох залізничних станціях;
  • з метою виявлення потенційних порушників кордону.

При цьому російська пропаганда навмисне перекрутила коментар пресофіцера та винесла в заголовок слово “ухилянти”, аби зманіпулювати інформацією у потрібному їм ключі.

Читайте також: Нічий "кукурудзяник", який виявили в полі на Прикарпатті, щонайменше двічі перетинав кордон з Румунією (ФОТО)