Марцінків закликає франківців переходити на індивідуальне опалення

Автор: Зелінська Таня

27 Гру, 2019 18:44

Марцінків закликає франківців переходити на індивідуальне опалення

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків закликає містян переходити на індивідуальне опалення.

Читайте також: Замість старост - радники: Марцінків призначить у кожному селі ОТГ "свою людину"

Про це йдеться на його офіційному сайті, інформує “Галка”.

“А чи знали ви, що тарифи ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго” є одними з найнижчих в Україні серед ліцензіатів НКРЕ та підприємств, де тарифи регулюють органи місцевого самоврядування? Франківці платять за тепло у середньому на 7-8% менше, ніж мешканці інших обласних центрів”, – йдеться у дописі.

За чотири роки різниця в тарифах (між собівартістю надання послуг і тарифом для споживачів) становить 230 млн. грн. (на 1 грудня 2019).

Крім того, 92% оплати за послуги автоматично перераховується на рахунки газових трейдерів за оплату палива. І тільки 8% грошей лишаються в ТКЕ для зарплат і розвитку підприємства. За словами мера, таким чином, КП навіть не виживає, а просто вмирає. У 2019 році громада міста вклала в “Івано-Франківськтеплокомуненерго” 93 мільйона гривень.

Також мер незадоволений якістю надання послуг.

“Я усвідомлюю, що нинішні тарифи (не тільки на тепло!) є величезним тягарем для українців. Тому ми зробимо все, що в наших силах, аби полегшити ситуацію”, – сказав Марцінків і дав доручення Руслану Гайді опрацювати питання щодо зменшення тарифу по місту на 10%.

Тому на думку міського голови, єдиний вихід з цього замкненого кола – перехід на індивідувальне опалення. Якщо 50% і більше помешкань відключені від централізованого опалення, тоді дозвіл на ІО даватимуть поквартирно. Якщо менше 50%, то відключення можливе тільки усього будинку за умови укладення колективного договору на теплопостачання. Для цього потрібна згода 75% мешканців. Рішення прийматиме виконавчий комітет. Перед цим звернення громади розглядатиме спеціальна комісія.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 1
  • like
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...