Марцінків анонсував “затягування пасків”. Він це вже робив і що з того вийшло, – фактчек від Галки

Автор: Вадим Войтик

28 Кві, 2022 14:10

Поділитись публікацією
Марцінків анонсував “затягування пасків”. Він це вже робив і що з того вийшло, – фактчек від Галки

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків повідомив про скорочення штату виконавчого комітету, а також про зменшення заробітних плат. “Галка” згадала, що це було вже. 

1. Що сталося?

Марцінків пообіцяв скоротити витрати на виконавчі органи Івано-Франківської міської ради.

“На жаль, коштів стає все менше. Ухвалили дуже не просте рішення: скорочення штату міського виконавчого комітету, а також зменшення заробітних плат. Це вимушений крок – затягнути паски, щоб перемогти. Колектив і так вирішив перерахувати частину заробітних плат на потреби ЗСУ. Це непростий, але потрібний крок для економії коштів”, – написав міський голова. 

2. Хто саме ухвалив таке рішення?

Структуру виконавчих органів ради, загальну чисельність апарату ради та її виконавчих органів затверджує міська рада виходячи з фінансових можливостей місцевого бюджету. Причому рішення ухвалюються виключно на пленарних засіданнях. 

Відповідно до законодавства рішення про скорочення штату ухвалюються радою, яка встановлює граничну чисельність апарату, виконавчим комітетом, який затверджує штати окремих підрозділів, або комунальним підприємством стосовно своїх працівників. 

Втім, на момент повідомлення мера жодних рішень ні рада, ні виконком не ухвалювали. 

3. Марцінків вже обіцяв “затягнути паски”?

Так, ще до війни Руслан Марцінків кілька разів оголошував режим економії коштів. Голосно про серйозні проблеми з бюджетом міста мер заявив у безнапасному 2019 році. 

“Підняття зарплат бюджетникам, напевно, не буде. Медична субвенція передбачена лише на три місяці. А що далі? Ми не до кінця розуміємо, як фінансуватимуться наші комунальні підприємства… Бюджет наступного (2020) року буде непростим”, – заявив Марцінків. 

У 2020 році мерія зіткнулася з серйозними перевитратами, затримками виплат зарплат чиновникам та порушенням угод з підрядниками, які були вимушені навіть звертатися до суду. Мер пообіцяв “затягнути паски”.

Серйозні проблеми з фінансуванням тривали й упродовж 2021 року. Це при тому, що доходи бюджету 2022 Івано-Франківської громади мерія запропонувала депутатам в розмірі 4 млрд грн, у той час, як на 2021 доходи складали 2,9 млрд грн.

Витратити у 2022 році мерія планувала 4,2 млрд проти 3,4 млрд у попередньому. 

4. Як насправді виглядав штат виконкому за каденції Марцінківа?

При вступі на посаду мера за поданням Марцінківа загальну чисельність апарату ради та її виконавчих органів, яка утримується коштом міського бюджету, депутати затвердили в кількості 400 осіб. Це на 50 осіб менше, як за часів Анушкевичуса. 

Тим же рішенням за поданням мера депутати ліквідували 24 управління і департаменти виконкому та два комунальних підприємства. 

Упродовж 2019-2020 років міська рада довела штатну чисельність виконкому спершу до 550 осіб, потім до 565, а при затвердженні чергового “бюджету виживання” у 2020 році – у 750 осіб

Замість чотирьох заступників, один з яких перший у 2016 році наразі Марцінківу допомагають дев’ять заступників. 

Виконавчий комітет з 16 членів у 2016 році виріс до 51 особи у 2021-му. 

За час мерства Марцінківа створено дві нові комунальні установи, 15 нових комунальні заклади та 12 нових комунальних підприємств. 

Від роботи всіх комунальних підприємств “бюджет виживання” Івано-Франківської об’єднаної територіальної громади на 2022 рік передбачає лише чотири тисячі прибутку та понад 320 мільйонів дотацій та внесків до статутних капіталів. 

Читайте також: Франківська мерія шукає начальника в новостворений відділ культурної спадщини (ВИМОГИ)