Марцінків детально розповів, як його обстріляли під Черніговом, знищення росії та гордість за Зеленського (ВІДЕО)

Автор: Зелінська Тетяна

30 Кві, 2022 11:33

Поділитись публікацією
Марцінків детально розповів, як його обстріляли під Черніговом, знищення росії та гордість за Зеленського (ВІДЕО)

Міський голова Руслан Марцінків поділився думками стосовно розпаду росії, розказав, які потрапив під обстріли під Черніговом та чи пишається президентом України Володимиром Зеленським.

Читайте також: В сусідньому укритті було лише 11 чоловік, - Марцінків про момент прильоту у Франківськ

Про це він розповів у проєкті “Розмова” відомому франківцю Сергію Лиховиді, інформує “Галка”.

Зокрема мер поділився, що його рішення їхати до Чернігова, коли там були активні бої – було емоційним. Тоді двоє хлопців отримали поранення та були врятовані українськими військовими.

“Було емоційне рішення, можливо воно було неправильне, але було таке почуття, адже Чернігівщина не чужий для мене край (ред. Марцінків народився в селі Бобровиця). Коли був народним депутатом, то знаю будь-який районний центр, знаю людей там. І для мене було дуже боляче дивитися, що там відбувається. Хотілося підтримати міського голову Чернігова, коли місто було майже оточене, привезти допомогу – «Старлінки» для зав’язку, генератори для лікарень, ліки дорогавартісні”, – розповідає мер.

Автомобіль виїхав прямо на позицію російських військових і ті відкрили вогонь.

“Ми попали між двома позиціями – ворога та нашими. Таке рідко відбувається, коли відбувається стрілковий бій, а не застосовується артилерія… Ми пропустили свій поворот та потрапили на ворога. Вийшло, що ми поїхали прямо на ворога. Один наш волонтер побачив у приціл дуло ворожого танку та каже, що треба повертати назад. І тільки ми почали від’їжджати, по нас почали стріляти з автоматичної зброї – це нас спасло. Якби це було щось інше, то ми вже тут не сиділи. Ми від’їхали на 100-150 метрів, на скільки змогли, бо попали в мотор, колеса та двох поранили. Вискочили з того буса, лягли, а наші хлопці побачили, що по нас стріляють і дали зворотній вогонь. Тим самим нас вартували. 

Для нас то напевно аванс, щоб ми ще щось робили. Слава Богу, що так усе завершилося, що немає вбитих, тільки двоє поранених. Один хлопчина отримав чотири кулі, інший – дві. Ще було заміноване поле…”, – додає Марцінків.

Він додає, що під час цієї поїздки відчув важливість питання мови.

“Коли нас обстріляли на Чернігівщині, коли ми їхали з волонтерською допомогою. Коли нас обстріляв ворог, а хлопці йшли нам на зустріч, якби ми не говорили українською, а ще вони почули наш акцент західної України, то я не знаю, чи нас би ще додатково не обстріляли. Тому це певний маркер – свій-чужий”.

Читайте також: Марцінків збудує капличку під Черніговом? Інші мери теж возять гумдопомогу на фронт? – фактчек від “Галки”

Під час відповіді на одне з питань мер наголосив, що росія має зникнути, зруйнуватися як Карфаген, адже “поки буде існувати ця країна, то Україна не буде в безпеці”. 

“І танки в москві наші, і там наш жовто-синій прапор. Мені цього хочеться… Я скажу, як давні римляни казали: «Карфаген повинен бути зруйнований». Я переконаний, що поки буде москва стояти, і буде ця країна, то Україна не буде в безпеці. Хочеться нам цього, чи не хочеться, але давні римляни були праві стосовно цього колись. Були путні, чи не буде, прийде інший злочинець до влади – вони все одно захочуть поневолювати Україну. Єдиний варіант – розділили, поділити”

Марцінків також поділився, чи змінилося його ставлення до Володимира Зеленського:

“Що я можу сказати. Молодець, що не виїхав, молодець, що в принципі виправдав очікування, що в той момент, коли треба було стояти за Україну, він стояв. Тут тільки можу сказати, що моє ставлення набагато покращилося. Зараз ми можемо пишатися своїм президентом”.