Марцінків збудує капличку під Черніговом? Інші мери теж возять гумдопомогу на фронт? – фактчек від “Галки”

Автор: Вадим Войтик

30 Бер, 2022 12:30

Поділитись публікацією
Марцінків збудує капличку під Черніговом? Інші мери теж возять гумдопомогу на фронт? – фактчек від “Галки”

26 березня міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків потрапив під ворожий обстріл поблизу Чернігова. Він особисто віз гуманітарну допомогу. Двоє працівників мерії отримали поранення. Мер залишився неушкодженим. 

1. Для чого Марцінків поїхав до Чернігова?

Міський голова Івано-Франківська розповів, що разом з командою віз гуманітарний вантаж. Зокрема, продукти та генератори для чернігівської лікарні, яка через дії окупантів залишилася без світла.

Марцінків наголосив: російські загарбники бачили, що це їдуть не військові. Водночас окупантам байдуже – вони стріляють по мирному населенню.

Втім, до самого Чернігова мер все ж не доїхав. Гуманітарний вантаж вдалося передати військовим.

2. А чому саме Чернігів?

Чернігів – одне з найбільших українських міст, яке вже не один тиждень перебуває в облозі. Стале сполучення обласного центру зі столицею та іншими регіонами відсутнє. В Чернігові відсутнє електропостачання, теплопостачання та водопостачання через ураження об’єктів критичної інфраструктури та активних бойових дій.

“Мені дуже важливо було підтримати саме й поїхати у Чернігів. Хоча я мер західного міста, але це все Україна й потрібно її захищати”, – пояснив Марцінків.

Руслан Марцінків народився у селі Бобровиця на Чернігівщині. Під час каденції народного депутата Марцінків був партійним куратором Чернігівської області. Кілька вихідців з цього регіону України зараз працюють в команді мера Івано-Франківська. 

3. Які наслідки обстрілу?

“Ми були обстріляні. Ворог обстріляв нашу машину. Слава богу, всі живі, декілька наших хлопців поранені”, – сказав він та подякував пораненому водієві Андрієві. “Найголовніше, що хлопці всі живі. Щоправда, у одного 4 кульові поранення, одна куля вийшла навиліт. У другого – поранення у дві руки”. 

Бус, яким везли допомогу, обстріли перетворили на решето. З евакуацією на Захід країни Марцінківу допоміг міський голова Ніжина. 

Марцінків назвав 26 березня – другим днем народження. “Хлопці сказали, що у такому замісі, як ми побували, то, може, 1 до 100 був шанс вижити. Попали у саме пекло”.

4. А інші мери теж особисто перевозять гуманітарну допомогу?

Такої інформації немає. Мери багатьох міст регулярно звітують про відправлену на передову допомогу, але самі вони працюють у своїх містах. 

Щобільше, на час воєнного стану міський голова очолює раду оборони, місцеву систему цивільного захисту. Також в умовах воєнного стану на міського голову покладаються обов’язки із додаткового забезпечення охорони об’єктів, використання ресурсів для потреб оборони, можливості відчуження майна на потреби оборони та навіть на обмеження за потреби конституційних прав і свобод. 

Саме тому мери міст є важливою ціллю для окупантів. Кількох голів загарбники викрали.

5. А що було б у випадку трагедії?

Закон “Про місцеве самоврядування в Україні” передбачає, що повноваження сільського, селищного, міського голови вважаються достроково припиненими у разі його смерті. Виконання обов’язків міського голови покладається на секретаря міської ради. В Івано-Франківську це Віктор Синишин.

Верховна Рада упродовж 90 днів має ухвалити рішення про призначення нових виборів. Втім, у дії воєнного стану вибори проводитись не можуть. 

Вчинок мера Івано-Франківська дістав неоднозначну оцінку в мешканців міста. Одні щиро захоплювалися його вчинком: “Хай береже вас Бог!!! Добру справу робите. Молодці!”

Інші – висловлювали незадоволення: “А на біса меру, хай не надовго, покидати свою зону відповідальності й особисто пхатися в палаючий північний регіон?”

«Після перемоги обов’язково на тому місці поставлю капличку, разом з хлопцями, з героями. Прошу вибачення у них, бо командир відповідає за всіх. Я припустився, слава Богу, не фатальної помилки», – сказав Марцінків.

Читайте також: Житло для ВПО: обіцянки та реальність Прикарпаття, — фактчек “Галки”